Jeżeli w Twoim domu, albo mieszkaniu jesteś w stanie znaleźć trzy pomieszczenia, które są ze sobą połączone, a jedno z nich posiada przejściowy charakter to oprócz zorganizowania w niej pewnych funkcji będziesz również musiał zadbać o to, aby dobrze sprawowało się jako przestrzeń komunikacyjna. Warto zastanowić się również co w takim pomieszczeniu powinno się zaaranżować i jak takie wnętrze powinno wyglądać.

Według wielu osób dobre mieszkanie to takie, które posiada wejście do wszystkich pomieszczeń z przedpokoju, jednak prawda jest taka, że w domu jednorodzinnym tego typu zasada wynikające ze ścisłego rozdzielenia komunikacji od pomieszczeń, które mają charakter mieszkalne nie musi w nim obowiązywać. Współczesne projekty domów ponownie powracają do starych, sprawdzonych planów, w których to istniały pokoje przechodnie, amfilady i alkowy. Prawda jest taka, że naprawdę łączenie pomieszczeń w ciągi w sposób bezpośredni jest w stanie przynieść niesamowicie pozytywne wręcz efekty.

Kuchnia, jadalnia oraz salonie

Połączenie tych pomieszczeń to naprawdę bardzo dobry pomysł, aby powiększyć strefę dzienną w domu. Ponadto sprzyja to zwiększonej integracji rodzinnej, zwłaszcza wśród tych osób, które aktualnie będą przebywały w sąsiadujących pomieszczeniach. Warto też zauważyć, że pokoje przechodnie nie zostały urządzone w sposób przypadkowy. Wynika to z tego, że to właśnie jadalnia powinna być pomieszczeniem buforowym pomiędzy pokojem dziennym, a kuchnią. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z kuchnią jest zdecydowanie łatwiej po przyrządzeniu obiadu, czy kolacji podać ją do stołu. Po tym jak posiłek zostanie zakończony od razu będzie można przejść do następnego pomieszczenia jakim jest salon i to właśnie w nim będzie też można spokojnie odpocząć i porozmawiać z resztą rodziny, siedząc przy kominku. Jakby nie patrzeć powiązanie pomieszczeń w takim o to stylu jest zwyczajnie zgodne z tym jak wygląda w wielu przypadkach codzienne życie w wielu gospodarstwach domowych. Ponadto jadalnia o przechodnim charakterze staje się naprawdę bardzo żywym i ruchliwym miejscem.

Jadalnia, pokój dzienny, a biblioteka, bądź gabinet

Jeśli posiadacie duży dom to tego typu połączone wnętrza są w stanie wytworzyć w nim swoistą oficjalną i bardzo reprezentacyjną strefę. Warto też zauważyć, że efektownie może się prezentować zestawienie tego typu pomieszczeń jedno za drugim. Po tym, gdy wszystkie drzwi zostaną otwarte będzie w stanie się wytworzyć niezwykle atrakcyjna przestrzeń, zwłaszcza jeżeli wnętrza zostaną powiązane w sposób amfiladowy, czyli najprościej mówiąc przejścia pomiędzy nimi, będą znajdowały się na identycznej osi. Jakby nie patrzeć należy to do niesamowicie reprezentacyjnych rozwiązań, które na pierwszą myśl jest w stanie przynieść średniowieczny pałac.

Dlatego też w wielu przypadkach zamiast decydować się na budowanie ogromnego salonu o wiele lepszym wyjściem będzie podzielenie przestrzeni na mniejsze pomieszczenia i to powiązane ze sobą. Gabinet, albo przechodni pokój kominkowy mogą prezentować się jako aneksy dla pokoju dziennego, który będzie prezentował się na środku, pomiędzy tymi pomieszczeniami. Salon w takim momencie stanie się centrum domu, w którym wszyscy będą się spotykać. Wnętrza, która będą znajdować się za nim będą prezentować się w sposób bardzo przytulny, a ponadto będą też sprzyjały koncentracji czy też lekturze. Ponadto będzie również bez większego problemu można otwierać je na salon, a to pozwoli na uzyskanie większej wspólnej przestrzeni. Jakby nie patrzeć jest to układ o bardzo ciekawym uroku. Oczywiście wiele osób może zasmucić fakt, że nie będą w stanie skorzystać z biblioteki, bez wchodzenia do pokoju dziennego, ale za to te pomieszczeni w takiej sytuacji nabierze wręcz niezwykłego i niecodziennego charakteru, który będzie łączył rodzinną atmosferę z prywatnością.

Bawialnia i dziecięce pokoje

W sytuacji, gdy dzieci jeszcze są małe to będą one potrzebowały naprawdę bardzo dużo przestrzeni wspólnej. W momencie, gdy będą nieco starszą zaczną oczekiwać większej ilości prywatności, ale mimo wszystko nie będą chciały mieć mniejszej ilości przestrzeni z przeznaczeniem na wspólną zabawę i przyjęcia z udziałem najbliższych swoich kolegów i koleżanek. Zgodne rodzeństwo może tutaj naprawdę być bardzo szczęśliwe, a to z tegoż, że faktu, że jest się w stanie stworzyć im swoiste królestwo, pod postacią pokoi połączonych wspólnym pokojem zabaw. Tego typu bawialnia po pewnym czasie będzie mogła stać się pokojem przechodnim do nauki dla starszych już dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here