Aby cieszyć się pięknymi promieniami słonecznymi nie musimy stawiać pustaków szklanych, ponieważ możemy także wykonać obrazy, szkłem malowane, takie jak witraże. Nie są one tak bardzo trwałe ale za to bardzo efektowne.

Taki element w całości złożony z małych różnokolorowych elementów wprawiony w ramki, bardzo dobrze sprawdza się w drzwiach frontowych ale także w długich korytarzach. Każdy z nas ma inny gust, dlatego nie którzy lubią takie pomysły na ścianach czy lampach w pokojach czy salonach. Typowa taka metoda nazywa się techniką fusing lub gorącym szkłem albo witrażem amerykańskim. Cała teoria polega na topieniu i formowaniu w wysokich temperaturach szklanych tafli przy użyciu różnego rodzaju dodatków, na przykład szkliwa, farba, a także różnych opiłków.

 

W taki sposób powstaje wiele pomysłowych, wielobarwnych dzieł, które ozdabiają nasze mieszkania. Tego typu materiały bardzo dobrze prezentują się z elementami drewnianymi i metalowymi. Bardzo często w produkcji mebli używa się do stołów albo raczej ław z blatem z szkła właśnie kolorowego lub witrażowego. Jednak takie miejsca są trudne w utrzymaniu czystości i najlepiej sprzątać je na bieżąco.

Bardzo fajnie prezentują się nawet najmniejsze elementy na przykład wazon z szkła wielobarwnego. Światło rzucające na nie będzie promienie rozprzestrzeniać się po całym pomieszczeniu, świetlistym, kolorowym światłem. Ale akurat po swoim doświadczeniu wiem, że za dużo takich elementów zwłaszcza przy dziecku nie polecam, ponieważ często palce poodbijane i często coś rozbitego lub ubitego.