Zamiast zwykłej ściany szarej i ciemnej możemy utworzyć ścianę szklaną z szkła malowanego. Jest ona odporna na wiele czynników, i do tego bardzo ładnie prezentuje się jak i na zewnątrz jak i wewnątrz. Idealnie naświetla łazienki naturalnym, kolorowym światłem. 

Pustaki takie szklane mają szerokie zastosowanie, dlatego często młodzi ludzie wybierają właśnie je do swoich mieszkań. Nadają się one do wnętrz, które chcemy oświetlić naturalnym światłem bez montowania okien. Nieraz takie okna montuje się dla  uzyskania efektownego nastroju, lub uzyskaniu prywatności, jeżeli budynek jest jeden koło drugiego. Taka ściana najlepiej sprawuje się w kuchni i łazience. Mogą być stosowane jako element oddzielenia czegoś lub okna czy całej ściany.

 

Całkiem ładnie wyglądają one w salonach oraz w sypialniach zwłaszcza w młodych małżeństwach. Podkreślają wnętrze i nastrój na różne sposoby. Często są stawiane na korytarzach , klatkach schodowych jako rozdzielenie pomieszczeń. Bardzo fajnym pomysłem jest wykorzystanie ich do podświetlenia podłogi w domach. Pustaki szklane mogą służyć także do rozdzielania barier tarasowych czy przyszkleniu tarasu.

Mają jedną wadę, nie są takie wytrzymałe jak pustaki zwykłe no i nie dają nam dużego ciepła. Często można spotkać pustaki tego typu narożne lub łukowe, dlatego możemy je wykorzystać prawie w każdym miejscu w naszym domu. Naprawdę polecam je bo warto. Zwłaszcza dla domów, które mieszkają zbyt blisko granicy od mieszkańców i nie mogą mieć okien z tej strony. Dzięki takim otworom z szklanych pustaków możecie to mieć i cieszyć się barwnym naturalnym światłem.