Oświetlenie łazienki jest jedną z podstawowych kwestii, które należy gruntownie przemyśleć przy projektowaniu, a następnie urządzaniu wnętrza pomieszczenia łączącego funkcjonalność z estetyką wykonania i wykończenia. Pytanie, jaka lampa do łazienki będzie najodpowiedniejsza zależy od wielu rozmaitych czynników, które należy wziąć pod uwagę, jak wielkość i nasłonecznienie pomieszczenia, rodzaj wykorzystanych materiałów, kolorystyka mebli i dekoracji, a także styl, w jakim urządzone jest pomieszczenie łazienkowe.

Oświetlenie małej, nowocześnie urządzonej łazienki

Lampa do łazienki musi być dostosowana do aranżacji konkretnego miejsca oraz indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców. W przypadku niewielkiej, pozbawionej okna, a tym samym dziennego światła łazienki, oświetlenie ma ogromne znaczenie, ponieważ wpływa w znaczący sposób na funkcjonalność wnętrza, dlatego też musi być szczególnie dobrze dobrane. W takim wypadku zazwyczaj montuje się kilka źródeł światła. Główna, umieszczona w centralnym punkcie sufitu lampa do łazienki oświetla z góry pomieszczenie, natomiast odpowiednio dobrane lampki oświetlają przestrzeń nad lustrem i umywalką, nad wanną lub w innym miejscu, istotnym z punktu widzenia funkcjonalności danego pomieszczenia. Nowoczesne światło punktowe umieszczone w suficie lub w wybranych miejscach na ścianie znakomicie sprawdza się w przypadku łazienki niewielkiej, urządzonej w stylu nowoczesnym i prostej estetyce skandynawskiej.

Stylowa lampa do łazienki w aranżacji retro

W przypadku łazienki zaaranżowanej w stylu retro bądź z nawiązaniami do stylistyki prowansalskiej lub kolonialnej kwestia, jaka lampa do łazienki nabiera nieco innego charakteru. W takim wypadku najlepszym wyborem będzie stylowa lampa do łazienki. Zależnie od efektu, jaki pragniemy osiągnąć oraz wyboru oświetlenia dodatkowego w ważnych punktach pomieszczenia, stylowa lampa do łazienki wykonana z mosiądzu lub wisiorów tudzież zawieszek kryształowych umieszczona w centralnym punkcie sufitu stanowi nie tylko źródło światła ale również niezwykle oryginalną dekorację znakomicie podkreślającą stylowy wystrój łazienki.