Kwestia, jakie łóżko do sypialni najlepiej sprawdzi się w konkretnej aranżacji stylistycznej, a jednocześnie będzie optymalnym wyborem pod względem funkcjonalności jest jedną z najważniejszych podczas projektowania i urządzania sypialni. Łóżko stanowi bezsprzecznie najważniejszy element wyposażenia wnętrza sypialni, dlatego jego wybór podyktowany jest kilkoma istotnymi czynnikami, które należy wziąć pod uwagę, aby dostosować je do swoich potrzeb oraz gustu. Znaczna część osób, zarówno użytkowników, jak i projektantów wnętrz wybiera drewniane łóżko do sypialni. Niemniej jednak ostateczna decyzja o tym, jakie łóżko do sypialni będzie najodpowiedniejsze zależy w znacznej mierze od efektu końcowego wybranej stylizacji i dopasowania do estetyki sypialni.

Drewniane łóżko do sypialni

Drewno jest bardzo przyjaznym materiałem, doskonale komponującym się z otoczeniem i innymi materiałami wykorzystywanymi w rozmaitych aranżacjach stylistycznych pomieszczeń. Rozmaite rodzaje gatunków drewna, ich zróżnicowanie kolorystyczne oraz różne właściwości pozwalają na wybór odpowiedni do indywidualnych potrzeb, idealnie komponujących się z estetyką wnętrza urządzonego w danym stylu. Z tego też względu drewniane łóżko do sypialni jest bezpiecznym wyborem bez względu na efekt docelowy aranżacji, jaki pragniemy osiągnąć. Drewno sosnowe czy bukowe jest idealne do sypialni urządzonej w stylu skandynawskim czy prowansalskim, dąb nadaje się znakomicie, aby podkreślić klasyczny wystrój sypialni typu retro. Proste meble z ciemnego dębu lub orzecha podkreślają minimalistyczny wystrój sypialni orientalnej urządzonej w japońskim stylu. Drewno daje niemal nieograniczone możliwości stylizacji, dlatego też drewniane łóżko do sypialni jest obecne w niemal każdym domu.

Metalowe łóżko do sypialni

Osoby, które preferują nieco inny styl aranżacji wnętrz nawiązujący do estetyki modernistycznej i industrialnej chętniej wybierają metalowe łóżko do sypialni, które znakomicie podkreśla nieco surowy wystrój pomieszczenia. Dużą zaletą metalu jest jego odporność na uszkodzenia mechaniczne, a także łatwy sposób zmiany kolorystyki metalowej ramy. Metalowe łóżko do sypialni można pomalować na niemal każdy kolor uzyskując tym samym ciekawy efekt estetyczny mający znaczny wpływ na aranżację i kolorystykę konkretnej sypialni.