JAK WYBRAĆ POSZEWKI DEKORACYJNE?

0
304
JAK WYBRAĆ POSZEWKI DEKORACYJNE?

Marzysz o tym, aby w szybki sposób odmienić swój salon bądź sypialnie? Nadać mu świeżości? Spędzając dużo czasu w jednym pomieszczeniu, po jakimś czasie może Ci się wydawać ono nudne, po prostu po jakimś czasie przyzwyczajasz się do jego wyglądu. Na szczęście wystrój danego pomieszczenia można bardzo szybko odmienić dodając różne dodatki takie jak poszewki.

Marzysz o tym, aby w szybki sposób odmienić swój salon bądź sypialnie? Nadać mu świeżości? Spędzając dużo czasu w jednym pomieszczeniu, po jakimś czasie może Ci się wydawać ono nudne, po prostu po jakimś czasie przyzwyczajasz się do jego wyglądu.
Na szczęście wystrój danego pomieszczenia można bardzo szybko odmienić dodając różne dodatki.  Idealnym pomysłem mogą być poszewki dekoracyjne; mały element, w innym kolorze, wzorze, a może nawet wielkości pomoże Ci spojrzeć na Twój pokój zupełnie innym okiem.
Poduszki to jeden z ważniejszych elementów wystroju salonu i sypialni. To dzięki nim można nadać koloru naszemu bardzo modnemu pomieszczeniu w stylu loftowym, lub nieco uspokoić kolorowy pokój dodając dodatki w delikatnych kolorach.

JAK W PROSTY I SZYBKI SPOSÓB ODMIENIĆ SALON ZA POMOCĄ POSZEWEK DEKORACYJNYCH

Najbardziej charakterystycznym miejscem w salonie jest sofa, to ona zajmuje najwięcej miejsca w pokoju, to na niej spędzamy bardzo dużo czasu, sami lub w gronie znajomych lub rodziny. Niestety, nie często możemy sobie pozwolić na wymianę tego mebla na inny tylko z powodu tego, że nam się zwyczajnie znudził, zwłaszcza jeżeli jest w całkiem dobrym stanie. Żeby odmienić  sofę nie potrzebujesz zbyt wiele, a tym samym odmienisz całe wnętrze. Aby to zrobić potrzebujesz tylko kilku poduszek i dekoracyjnych poszewek, które sprawdzą się idealnie. Sofa , na której nie ma ani jednej poduszki wydaje się pusta i mniej przytulna. Dodatkowo w komponowaniu poduszek masz totalną dowolność. Im więcej poduszek tym lepiej.

ROZMIAR
Dobierz rozmiar poduszek do swojej sofy. Dla mniejszych trzyosobowych najlepiej sprawdzą się poduszki o rozmiarze 45×45 lub 50x50cm. Taki rozmiar sprawdzi się również na sofach, z niskim oparciem. Na dużej sofie można zastosować poduszki w większych rozmiarach 60×60 cm lub większe 70x70cm.

MATERIAŁ

Na naszym rynku można znaleźć bogatą ofertę poszewek. Najczęściej wybieramy klasyczne bawełniane poduszki, które są miękkie, wytworzone z naturalnych włókien. Poliester to druga z najczęściej wybieranych pod względem ceny, poduszek. Przy wyborze akurat tego materiału musimy pamiętać, o tym że jest to sztuczny materiał, który elektryzuje się i jest mało przyjemny w dotyku. Poszewki dekoracyjne możemy zakupić również z materiałów wysokiej jakości jak len, satyna, jedwab, czy aksamit. Jeśli zdecydujesz się na droższe tkaniny musisz dobrze zapoznać się jak czyścić odpowiedni materiał.  

UKŁAD PODUSZEK

Poduszki możesz układać na wiele sposobów. Najczęściej w domach można spotkać układ 1 lub 2 poduszek po obu stronach, parzyste ułożenie poduszek to klasyczne rozwiązanie, na które decyduje się wiele osób.
Jeśli jednak chcesz dodać swojemu wnętrzu nowoczesności możesz zdecydować się na ułożenie poduszek w sposób asymetryczny. Po jednej stronie ułóż dwie poduszki a po przeciwnej jedną.
Jeśli jesteś zwolennikiem nieparzystej liczby poduszek, ułóż je symetrycznie po obu stronach sofy dodając 3 lub 5 na środku sofy. Idealnie sprawdzi się tutaj poduszka w kształcie innym od pozostałych, może być prostokątna lub w kształcie tak zwanego wałka.
Możesz się również zdecydować na jeszcze więcej poduszek i poukładać je w artystycznym nieładzie, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i tego co bardziej podoba się Tobie. 

JAK ŁĄCZYĆ ZE SOBĄ POSZEWKI?

Wybierz pięć poduszek, z tej samej tkaniny, ale w różnych kolorach, lub mieszaj wzory z gładkimi poszewkami. Jeżeli Twoja kanapa jest w ciemnych kolorach dobierz poszewki, które będą w kontrastowym odcieniu. Dobierz takie, które od razu rzucą się w oczy, tym samym staną się elementem dekoracyjnym. Do zimnych barw dobierz poszewki dekoracyjne w ciepłych kolorach i na odwrót.  Poduszki można układać w przeróżny sposób. Najlepiej jest stworzyć bazę w jednolitych kolorach, a do niej stworzyć kolejną wzorzystą warstwę.
Jeśli zdecydujesz się na poduszki w tym samym Kolorze, ale w różnych odcieniach stworzysz elegancki i klasyczny wystrój kanapy. Natomiast jeśli zaaranżujesz sofę w różnych kolorach i wzorach poduszek będzie to bardzo oryginalna kompozycja, a pomieszczenie stanie się bardziej eklektyczne.
Jeśli zdecydujesz się na poduszki w różnych rozmiarach, układaj najpierw poduszki większe a na przód układaj poduszki mniejsze.