Ostatnimi czasy do mody wracają klasyczne rozwiązania, praktykowane w wystroju wnętrz od lat, a nawet od wieków. Na powrót popularne stają się kufry i skrzynie, w których można trzymać garderobę lub inne przedmioty, a także staroświeckie kredensy, kanapy, szezlongi. Można zaobserwować również renesans mebli z jasnego drewna.
Jasne drewno jest uzyskiwane z wielu różnych drzew, jak:

  1. brzoza
  2. jesion
  3. sosna.

Wykonuje się z niego różnego rodzaju sprzęty, zarówno krzesła, stoły, jak też szafy i regały. Materiał ten bywa stosowany zarówno do wyrobu mebli kuchennych, jak i tych przeznaczonych do sypialni bądź salonu.

Do zalet, jakie niewątpliwie posiadają sprzęty wykonane z jasnego drewna, można zaliczyć:

  1. piękny, żywiczny zapach
  2. nie widać na nich kurzu
  3. rozjaśniają wnętrze, nadają mu pogodnego uroku.

Jasne meble znakomicie komponują się zarówno z ciemnymi barwami, jak tez z pastelami czy z soczystymi, ostrymi barwami. Można je równie dobrze wstawić do wnętrza pomalowanego na ciemną zieleń, jak i na jasny błękit czy krzykliwy pomarańcz. Będą świetnie się dopełniały z zasłonami i dywanami w każdym z możliwych kolorów.

Jasne meble można wstawić jedynie do jednego pomieszczenia w domu, jak też wyposażyć z ich pomocą całe mieszkanie.
Szczególnie poleca się tego rodzaju sprzęty do wyposażenia pokoju dziecinnego. Mała osóbka będzie bowiem źle się czuła w pomieszczeniu urządzonym ciemno, ponuro i statecznie. Z koeli zbyt jaskrawe barwy mogłyby czynić ją niespokojną i nadpobudliwą. Jasne drewno sprawdza się zaś idealnie. Wykonana z niego szafa, biureczko wraz z krzesełkiem, rama łóżka oraz regał na książki i zabawki będą stanowiły idealne wyposażenie pokoiku niemowlaka, przedszkolaka czy też dziecka w wieku szkolnym. Wspaniałym dopełnieniem takiego wnętrza okażą się zaś ściany pomalowane na jakiś jasny, pogodny kolor oraz miękki, puszysty dywan. W takim wnętrzu dziecko będzie czuło się przyjemnie i bezpiecznie, będzie mogło w nim spokojnie zasnąć, a także uczyć się i bawić.

Jasne meble są tez idealne do sypialni dla osób dorosłych. W pomieszczeniu urządzonym sprzętami z sosny czy brzozy można cudownie wypocząć,z relaksować się. Tego rodzaju sprzęty, wraz z odpowiednią oprawa, jak jedwabna pościel i świeczki, będą tez mogły uczynić z naszej sypialni urocze gniazdko miłości.

Wiele osób z przyjemnością wykorzystuje jasne drewno również w salonie. Wykonane z tego materiału regały na książki czy stoły i krzesła wyglądają ładnie i elegancko i nie są tak przytłaczające, jak sprzęty wykonane z bardzo ciemnych materiałów.
Rzecz jasna, jasne drewno idealnie nadaje się tez do wyrobu sprzętów kuchennych. Produkuje się z niego zarówno nowoczesne szafki na garnki i produkty spożywcze, jak też klasyczne kredensy.
Z pewnością meble z jasnego drewna będą się prezentowały tym lepiej, gdy będą im towarzyszyły inne elementy wystroju wykonane z tego samego materiału, jak:

  • boazeria na ścianach
  • parkiet
  • drewniane poręcze schodów
  • drewniane okna.