Planując rozkład łazienki powinniśmy w pierwszej kolejności pomyśleć o wyposażeniu. Przy tym nie powinniśmy zapomnieć o rozłożeniu linii instalacji wodnokanalizacyjnych.

Wanny możemy wybierać spośród ogromnej różnorodności stylów. Wanny na ogół instaluje się wzdłuż ściany. Jeżeli jednak pomieszczenie jest przestronne, możemy wybrać wannę wolno stojącą usytuowaną pośrodku. Tego typu wanny sa luksusowe, ponieważ możemy je wykorzystać na kilka sposobów. Ale w takich sytuacjach instalacja wodnokanalizacyjna musi być poprowadzona pod podłogą, gdyż nie może wzdłuż ściany.  Dobrym rozwiązaniem na to jest wanna wpuszczona w podłogę. Jeżeli planujemy zainstalować takie wyposażenie łazienki powinniśmy poradzić się fachowca. Jacuzzi czy sauny , wanny z odnową biologiczną dla tych, którzy lubią luksus i wygodę w łazience, należy także poradzić się fachowca o montaż i instalację. Wanny także są mniejsze od standardowych. Takie wanny do siedzenia są małe z siedziskiem do siedzenia osadzonym pośrodku, coś podobnego do brodzika tylko głębokiego.

Wanna w łazience

Umywalki powinna zaś pasować do wanny. Na naszym rynku jest dostępny bardzo wielki asortymentów różnych stylach. Są umywalki wiszące i stojące w zależności co nam pasuje w naszej łazience. Najbardziej popularną umywalką jest umywalka osadzona na wsporniku przypominającą miskę. Tak na prawdę nawet umywalki są robione z różnych materiałów. Niektóre modele mają nawet wbudowaną płytę chroniącą ścianę przed zachlapaniem, dzięki czemu nie trzeba układać płytek.

Umywalka w łazience

Prysznice są coraz bardziej modnym rozwiązaniem aranżacji w łazience, ponieważ zajmują mało miejsca i są dość praktyczne jak i dla osób starszych jak i dla młodszych. W przypadku prysznica montowanego na wanną możemy wybrać stałą zasłonkę z drzwiczek standardowych lub osłonkę foliową. Aby osłony na tego typu prysznice było wodoszczelna, to wzdłuż dolnej krawędzi, która styka się z wanną powinna być gumowa uszczelka. Jeżeli mamy wannę wolno stojącą na środku łazienki lub narożnikową najlepszym rozwiązaniem będzie oddzielna zasłonka. Prysznice znajdujące się przy takich wannach mogą być instalowane przy suficie albo na stojaku czy drążku wychodzącego z stałego elementu wyposażenia kranu.

Prysznic w łazience