Zostań bohaterem lub bohaterką swojej przestrzeni i zmieniaj ją na wiosnę. Wraz z naszymi poradami poradzisz sobie znakomicie, a pokój nabierze nowego wymiaru. Przesłony okienne pełnią bardzo przydatne funkcje, są zarówno ozdobą okna, jak i stanowią dobrą barierę przed zbytnim nasłonecznieniem pomieszczenia. Koszt zakupu przesłon obecnie nie jest tak wielki jak w czasach ich debiutu, a prawdziwą gratką jest fakt, że praktycznie każdą z nich możesz zamontować w swoim domu samodzielnie. Podpowiadamy, które przesłony okienne sprawdzą się w samodzielnym montażu.

Rolety tradycyjne lub rolety dzień i noc

Rolety wolnowiszące są tradycyjnym rozwiązaniem na okno. Na rynku przesłon okiennych są znane od lat, kiedy pojawiły się w sprzedaży, świat absolutnie stracił dla nich głowę. Charakteryzują się bardzo praktycznym rozwiązaniem – zastosowaniem, które sprawdzi się w niemal każdym wnętrzu, można je łatwo dopasować do dowolnego wystroju, dzięki bogatej gamie kolorów, wzorów i faktur. Niezwykle łatwa jest ich pielęgnacja oraz intuicyjny montaż, nie powinny dostarczać wiele trudności nawet największym laikom. Montaż jest możliwy we wnęce lub poza nią, bez naruszania struktury ściany. Świetnie sprawdzą się na dużych powierzchniach szklanych, co zawdzięczają bardzo sprawnemu systemowi regulacji. Decydując się na rolety, możemy wybrać grubość splotu tkaniny – im większa, tym materiał bardziej zaciemniający.

Rolety dzień i noc to świetna alternatywa dla rolet tradycyjnych. Innowacyjne zastosowanie naprzemiennego ułożenia pasów zaciemniających i transparentnych daje możliwość szybkiej i dokładnej regulacji nasłonecznienia w pomieszczeniu. Dają możliwość maksymalnego wpuszczenia światła przy jednoczesnym maksymalnym zapewnieniu prywatności osobom przebywającym w pomieszczeniu.

Rolety rzymskie 

Rolety rzymskie doskonale się sprawdzają w eleganckim wnętrzu. Swoją estetyką bardzo nawiązują do tkanin zasłonowych, których główne zadanie to ocieplenie wnętrza, zaś swoją konstrukcją i właściwościami zbliżają się do nowoczesnych rolet, skutecznie blokując dostęp światła słonecznego. Zastosowanie w ich konstrukcji mechanizmu łańcuszkowego zapewnia łatwość użytkowania, roletę bez problemu się podnosi i opuszcza.

Plisy

Bardzo praktyczne w użytkowaniu plisy dają duże możliwości kontroli wpadającego światła. Plisy można ustawiać w dowolnej konfiguracji, co pozwala bardzo precyzyjnie ustawić kąt padania światła. Charakteryzują się bardzo stabilną konstrukcją, dzięki której plisy są osadzone na specjalnych prowadnicach i nie opadają w razie otwierania okna. Montaż jest równie prosty co pielęgnacja, odbywa się bezpośrednio na ramie okiennej.

Żaluzje aluminiowe, drewniane lub bambusowe

Dużą zaletą żaluzji jest możliwość ustawienia lameli w ten sposób, by regulować dopływ światła do pomieszczenia. Same lamele mogą występować w kilku wersjach, aluminiowej, drewnianej oraz bambusowej. Żaluzje aluminiowe odbijają światło słoneczne, przyczyniając się do schładzania pomieszczenia w nawet najgorętsze letnie dni. Żaluzje drewniane są doskonałym izolatorem ciepła, zaś bambusowe są dobrym rozwiązaniem do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci, w łazience lub kuchni. 

Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien. Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.