Bardzo modne w tym sezonie są firany makarony w oknach. Ożywiają super wnętrze a także wpuszczają dużo światła do wnętrza domu. 

Firany ozdabiają nasze wnętrze i są wizytówką domu. Reprezentują się w wewnątrz domu a także na zewnątrz w oknie. Dlatego powinniśmy wybrać odpowiedni model, styl i wielkość, aby ładnie się prezentował. Makaronowe firanki wykonane są z cienkich, delikatnych materiałów. Zależnie od szerokości, firanki takie mogą składać się z kilkunastu, nawet do kilkuset cieniutkich sznureczków lub tasiemek, które bardzo efektownie powiewają na oknie pod wpływem delikatnego ruchu powietrza i nie tylko.

Jak dopasować makarony w oknie?

Należy wybrać odpowiednie długości takich firan, ponieważ często podczas silnego wiatru się plątają zwłaszcza przy drzwiach balkonowych. Firany te doskonale sprawdzają się w jasnych, nasłonecznionych pomieszczeniach, dlatego też polecamy zawiesić je na przykład w salonie, w pokoju dziennym. Tego typu firany nie sprawdzają się jednak w kuchni, ponieważ nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. O wiele lepiej wyglądają w tym miejscu firany całe z motywami kuchennymi.

Do  firanek-makaronów w oknie  możemy dobrać również odpowiednie, dekoracyjne zasłonki. Mogą to być zasłony długie, sięgające  do samej podłogi, lub fasony krótsze, zakrywające tylko parapet w zależności kto z nas co lubi.