Rolety dzień noc to najnowocześniejszy trend dzisiejszych czasów. W polskich mieszkaniach stają się coraz bardziej popularne, nie tylko ze względu na elegancki wygląd, ale także z uwagi na ich funkcjonalność. Niegdyś w każdym domu obowiązkowo okna musiały zdobić firany i zasłony, natomiast dziś coraz częściej zastępuje się je roletami.

Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnych firan, ponieważ kojarzą się one ze starodawnym stylem. Aktualnie na topie są rolety dzień noc https://www.knall.com.pl/c55,Rolety-dzien-noc, które stają się przełomem w świecie aranżacji wnętrz. To one oferują duże możliwości, znacznie większe niż tradycyjne firany, zasłony bądź inne rolety. Aby móc zrozumieć zasadę działania rolet trzeba najpierw zaznajomić się z ich budową. Rolety składają się z ułożonych naprzemiennie pasów, które wykonane są ze specjalnego, wytrzymałego na eksploatację materiału. Część pasów jest prześwitujących, a część zaciemniających, dzięki czemu możemy regulować stopień zaciemnienia pomieszczenia. W zależności od tego jaki efekt zaciemnienia chcemy uzyskać to za pomocą sznurka możemy podnosić i opuszczać pasy, w ten sposób regulując ilość wpadających promieni słonecznych  do wnętrza. Rolety możemy podzielić na trzy rodzaje, ze względu na sposób ich montażu:

  • Wolnowiszące – montuje się je do ściany lub sufitu. Przeważnie stosuje się je przy dużych oknach lub przy takich o niestandardowych rozmiarach;
  • rolety bezinwazyjne – system mocowania oparty jest na zaczepach, który nie ingeruje w budowę skrzydła okiennego;
  • rolety w kasecie – montuje się je za pomocą uchwytów lub wkleja się na ramę. Roleta schowana jest w kasecie, dzięki czemu całość wygląda elegancko. Materiał przylega bezpośrednio do szyby, ponieważ prowadnice utrzymują go w jednej płaszczyźnie.

Przy wyborze rolet istotną rzeczą jest łatwość montażu i demontażu i właśnie taką zaletę posiadają rolety dzień noc. Wybierając rolety wyposażone w system click, możemy bez zbędnych problemów zamontować je na oknie. Wiele osób obawia się, że zakładanie rolet wiąże się z wierceniem w ścianie przy tym zostawiając stały ślad po ich demontażu. To nie prawda. Wybierając wspomniane wyżej rolety click nie musimy o nic się obawiać. To bardzo wygodna opcja, dla osób ceniących sobie łatwe i szybkie rozwiązania. Z łatwością możemy samemu zamontować je na oknie, bez konieczności wiercenia w nim otworów.

Rolety prezentują się bardzo estetycznie, dodatkowo plusem jest to, że produkt wyróżnia się bogatą gamą kolorystyczną. Możemy wybrać kolor jaki tylko zapragniemy, taki, który będzie pasował do całości wnętrza. Podczas aranżacji wnętrza i wyboru odpowiedniego odcienia rolet powinniśmy brać pod uwagę zarówno kolor ścian, mebli i innych dodatków i dobrać tak, by całe wnętrze stanowiło spójną całość. Wiele osób decyduje się na zakup rolet głównie ze względu na walory wizualne, nic w tym dziwnego, w końcu prezentują się naprawdę ciekawie.

Rolety dzień noc doskonale dopasowują się do każdego stylu, idealnie współgrają ze stylem nowoczesnym, industrialnym, skandynawskim jak i klasycznym. Śmiało można rzec, że są uniwersalne, ponieważ pasują do każdego wnętrza. Jeśli cenimy sobie minimalizm, a zarazem subtelny wygląd to warto postawić na jasne kolory, typu biel, beż lub jasna szarość. Jeśli lubimy mocniejsze akcenty to dobrze byłoby wybrać coś z odważniejszych odcieni, np. brąz, ciemny szary, czerń. Wszystko zależy od naszych oczekiwań, bo odcieni jest naprawdę wiele. Rolety będą służyć nam przez cały rok, jednak najbardziej swoją rolę będą spełniać wiosną i latem podczas, gdy słońce jest wysoko na niebie. Promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia wraz z wysoką temperaturą mogą mocno nagrzewać mieszkanie, do tego stopnia, że nie będzie dało się w nim wytrzymać. Kiedy ustawimy pasy rolety tak, by okno było całkowicie zasłonięte to nie ma szans, aby promienie słoneczne nam dokuczały przeszkadzając w odpoczynku. Gdy słońce już zniknie za horyzontem to nie trzeba zwijać całej rolety. Wystarczy przesunąć pasy tak, aby materiał transparentny znajdował się obok pasów zaciemniających. W ten sposób do pomieszczenia będzie wpadał blask ulicznego oświetlenia.

Rolety dzień - noc

Rolety dzień noc mogą być dobrym sposobem ochrony prywatności, mieszkając na parterze nie da się uniknąć przypadkowych spojrzeń osób z zewnątrz, dlatego rolety są idealnym rozwiązaniem i zapewniają mieszkańcom intymność i spokój. Ten rodzaj osłon okiennych jest bardzo popularny wśród projektantów, zapewniając duże możliwości podczas projektowania każdego wnętrza. Rolety dzień noc świetnie łączą się z zasłonami, ale także świetnie wyglądają jako jedyny i niezależny element wystroju okna.

Rolety wyglądają stylowo w każdym oknie, niezależnie czy jest to sypialnia, kuchnia, łazienka, a może pokój dziecięcy. Wszystkie tkaniny, z których wykonane są rolety impregnuje się, po to, by stały się sztywne. Dzięki temu materiał posiada właściwości antystatyczne, nie przyciągające kurzu. Plus tego jest taki, że nie wymagają specjalnych zabiegów oczyszczania. Raz na jakiś czas wystarczy oczyścić je miotełką do kurzu lub miękką ściereczką. Jeśli została przybrudzona w inny sposób to można ją delikatnie przecierać ściereczką namoczoną w wodzie z detergentem. Jest to kolejny fakt przemawiający za tym, że rolety dzień noc to świetny wybór.

Prostota i funkcjonalność – te dwie cechy opisują te rolety. Przy urządzaniu współczesnych wnętrz to właśnie te cechy są najważniejsze. W dzisiejszych czasach ważne jest, by wnętrza urządzone były modnie, stylowo, a zarazem elegancko, bez zbędnych przytłaczających dodatków. Istnieje takie powiedzenie co za dużo, to nie zdrowo i tak też bywa w tym przypadku. Powoli odchodzi się od trudnych w utrzymaniu czystości aranżacji, od tych zagracających wnętrza elementów wyposażenia. Modne stały się minimalistyczne wnętrza, wyglądające lekko, skromnie, ale jednocześnie nowocześnie. Rolety dzień noc ze względu na swój klasyczny wygląd jak i  funkcjonalność sprawdzą się zarówno w domach prywatnych, mieszkaniach, a także we wnętrzach użyteczności publicznej. Idealnie spełniają swoją rolę w pomieszczeniach biurowych, gdzie komfort pracy jest bardzo ważny. Silne promienie słoneczne wpadające do pomieszczenia mogą znacznie utrudniać pracę pracownikom i wpływać na spadek ich wydajności, dlatego właśnie tak ważna jest odpowiednia ochrona przed niekorzystnie oddziałującymi czynnikami. Tak jak widać rolety dzień noc to strzał w dziesiątkę przy wyborze osłon okiennych. Jeśli zależy nam na modnej, eleganckiej i funkcjonalnej aranżacji wnętrza to ten wybór jest idealny!