Przeważnie do zmywarki podłączamy tylko zimną wodę, ale niektóre można podłączyć także do ciepłej wody ale nie przekraczającej 60 stopni C. W ten sposób można ograniczyć zużycie energii potrzebnej do podgrzania wody. 

Przepływ wody w instalacji powinna wynosić 10-15l/ min, a jej ciśnienie powinno wynosić około 0,1 do 1 MPa. Podejście wodne i kanalizacyjne montuje się za zmywarką lub obok niej, ponieważ musi być łatwy dostęp do niej.

Doprowadzenie czystej wody.

W miejsce gdzie zostanie ustawiona zmywarka, doprowadza się instalacje wodną z zainstalowanym na jej końcu zaworem, albo tak jak przystosowany także do podłączania pralek, zaworem odcinającym.  Do zaworu podłącza się wąż doprowadzający wodę do zmywarki, taki wąż powinien być w komplecie z zmywarką. Także warto zwrócić uwagę czy ma on zawór zwrotny, ponieważ chroni on przed cofaniem się wody do instalacji. Czasem zmywarki nie mają fabrycznie zamontowanego filtra, na wlocie wody, w gwintowanej złączce, wtedy należy zamontować gumową uszczelką zespoloną z metalowym lub plastikowym sitkiem. Wąż powinien być ułożony swobodnie z dala od ostrych krawędzi i elementów o wysokiej temperaturze. Jeżeli zmywarkę mamy blisko zlewozmywaka, to wystarczy na pewno kabel, który jest dodany w komplecie do podłączenia, jeżeli gdzieś dalej niestety będzie trzeba dokupić dłuższy do odpowiedniej długości, która jest potrzebna.

 

Odprowadzenie brudnej wody. 

Odprowadzenie wody z zmywarki można podłączyć do podejścia kanalizacyjnego przy zlewozmywaku albo zrobić osobne podejście włączone bezpośrednio do kanalizacji. Odpływ taki powinien się znajdować na wysokości co najmniej 30 i co najwyżej 100 centymetrów nad podłogą. Zależne to jest od typu zmywarki jaką kupujemy. Podłączenie zmywarki do instalacji wodociągowej i kanalizacyjnej muszą być zrobione zgodnie z instrukcją, inaczej nie będziemy mieć na nią gwarancji ani nie będziemy z niej korzystać bezpiecznie.

Podłączenie do prądu zmywarki.

Zmywarka powinna być podłączona tylko do gniazdka z bolcem ochronnym. Obwód zasilenia n napięcie 230V i najlepiej zabezpieczyć bezpiecznikiem.