Zgodnie z obowiązującymi w tym sezonie podstawowymi trendami nowoczesnego wystroju wnętrz, aranżacja kuchni nawiązuje w znacznej mierze do stylistyki skandynawskiej, w której obowiązują jasne barwy, prostota stylizacji i liczne nawiązania do natury. Ze względu na wielkość pomieszczenia, a tym samym możliwości aranżacyjne, jakie oferuje konkretna kuchnia, trendy 2016 pozwalają na stworzenie przyjaznego, funkcjonalnego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb miejsca.

Naturalne kolory szafek kuchennych

Podstawą wyposażenia kuchennego, mającą znaczny wpływ na stylizację wnętrza są odpowiednio dobrane meble kuchenne. W tym sezonie modne są proste w formie szafki i kredensy o jasnych, naturalnych barwach frontów szafek, jak biel, beż, brąz oraz doskonale wpisujące się w naturalną stylistykę drewno – najlepiej z wizerunkiem słojów – z którego wykonane są doskonałej jakości meble kuchenne.

Funkcjonalność umeblowania

Jeżeli marzy nam się prawdziwie nowoczesna kuchnia, trendy obowiązujące w tym sezonie to również duża funkcjonalność umeblowania, która w połączeniu z minimalistycznym designem wpływa na nowatorską stylistykę kuchni. W tym wypadku meble kuchenne pozbawione są uchwytów, a szafki i szuflady otwierają się pod wpływem lekkiego nacisku odsłaniając przemyślnie zorganizowany system segregacji, ułatwiający codzienną pracę w kuchni.

Kolejne, nowoczesne podejście do kuchennego umeblowania to system otwartych półek ściennych zamiast zamykanych tradycyjnie, wieńczących meble szafek. Pozwala to na ekspozycję przedmiotów dekoracyjnych, które wszakże należy dobierać z umiarem, ponieważ celem aranżacji jest minimalistycznie urządzona kuchnia, trendy 2016 wymagają stworzenia nieprzeładowanej przestrzeni.

Kuchnia urządzona w bieli

Alternatywa dla zaprojektowanej w drewnie jest biała kuchnia, trendy nawiązujące do jasnych, naturalnych kolorów doskonale sprawdzają się w tego rodzaju kuchennej stylistyce, dającej wrażenie dużej przestrzeni oraz dobrze oświetlonego pomieszczenia. Warto przy tym pamiętać, iż aranżacja białej kuchni to dopasowanie do siebie różnych odcieni bieli oraz wybranych pastelowych barw i elementów z drewna, kamienia lub szkła.