W każdym domu staramy się oszczędzać jak tylko możemy na energii i nie tylko, aby było taniej. Dlatego powinniśmy także oszczędzać w łazience wodę a także energię.

 

 

Do łazienki najlepiej wybrać baterię jednouchwytowe, bo używając ich, można szybciej ustawić żądaną temperaturę i intensywność strumienia wody niż korzystając z dwuuchwytowych. Kupując taką baterię należy zwrócić uwagę, czy na wylewce ma specjalne sitko, które sprawia, że woda miesza się z powietrzem, dzięki czemu strumień jest bardziej intensywny.

 

Baterie oszczędzające wodę mają ograniczniki strumienia wody i dodatkowo temperatury około 38 stopni. Mogą być w bateriach wbudowane blokady lub przyciski umieszczone na obudowie. Dopiero po naciśnięciu przycisku lub pokonaniu oporu przy przekręceniu uchwytu woda popłynie maksymalnym strumieniem i o temperaturze wyższej niż 38 stopni C.

Najbardziej oszczędne baterie to termostatyczne, które utrzymują stałą wartość temperatury wody nie zależnie od wahań jej ciśnienia i temperatury w instalacji. W krótkim czasie otrzymujemy więc strumień o żądanej temperaturze i unikamy jego regulowania. Baterie teraz możemy kupić takie wszędzie, zwłaszcza w sklepach związanych z instalacją sanitarną a także w supermarketach. Należy przy kupnie zwrócić uwagę na to, aby pasowały do naszego wnętrza. Teraz na rynku Polskim i zagranicznym mamy ich do wyboru do koloru.