Jedną z podstawowych kwestii podczas planowania i urządzania łazienki jest wybór odpowiedniego umeblowania, które ma znaczący wpływ na stylistykę oraz funkcjonalność pomieszczenia. Z pośród wielu rodzajów mebli spora część osób na pierwszym miejscu stawia klasykę i naturalne piękno drewna. Drewniane meble łazienkowe jak szafki są doskonałym wyborem, ponieważ pasują do każdej stylizacji, zarówno nowoczesnej, jak również klasycznej. Drewno jako podstawowy materiał wyposażenia wnętrza jest dobrym rozwiązaniem w dużej oraz małej łazience, dlatego też już od szeregu lat jest jednym z najpopularniejszych materiałów do produkcji różnego typu mebli.

Drewno jako doskonały materiał na meble łazienkowe

Urządzając łazienkę możemy wykorzystać różnego rodzaju drewno, niemniej najpopularniejsze i najchętniej kupowane są meble łazienkowe sosnowe oraz meble łazienkowe dębowe. Wybór konkretnego gatunku drewna zależy głównie od możliwości finansowych, nieco mniej zaś od stylu, w jakim wnętrze jest urządzone oraz jego wielkości, aczkolwiek te dwa czynniki również wpływają na to, jakie drewniane meble łazienkowe będą odpowiednie do konkretnej łazienki.

Drewno sosnowe i zastosowanie w małych łazienkach

Meble łazienkowe sosnowe są stosunkowo lekkie. Sosna to miękkie, podatne na uszkodzenia drewno, w związku z czym wymaga ostrożnego obchodzenia podczas montażu czy konserwacji. Niemniej jednak meble łazienkowe sosnowe są bardzo popularne, ponieważ materiał ten jest stosunkowo niedrogi, a przy tym niezwykle ładny. Meble sosnowe są zwykle jasne i stosunkowo lekkie, w związku z czym dobrze prezentują się nawet w niewielkiej łazience. Lakierowane blaty sosnowe w połączeniu z białymi płytkami na ścianach tworzą estetycznie urządzoną, optycznie powiększoną przestrzeń.

Meble dębowe w stylistyce retro

Meble łazienkowe dębowe idealnie pasują do dużej, nasłonecznionej łazienki, zwłaszcza urządzonej w stylu klasycznym z elementami retro. Drewno dębowe jest twarde i bardzo odporne na wszelkie uszkodzenia i obciążenia mechaniczne, dlatego też jest stosunkowo drogie. Niemniej jednak specyficzna, wykwintna uroda dębu sprawia, iż meble łazienkowe dębowe coraz częściej pojawiają się w polskich łazienkach, doskonale współgrając z niemal każdą stylistyką wnętrza.