Dywan stanowi istotną część wyposażenia wnętrza nie tylko ze względu na funkcję ochronną, ale również jako istotny element dekoracji i stylizacji pokoju. Wybór odpowiedniego rodzaju dywanu, wykonanego z wysokiej jakości wełny jest jedną z kluczowych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas projektowania wystroju wnętrza.

Wybór dywanu jako istotnego elementu dekoracji wnętrza

Współczesny rynek aranżacji i dekoracji wnętrz oferuje szeroki wybór różnego rodzaju dywanów, dzięki czemu kwestie, jaki dywan wybrać oraz jaki dywan kupić nie stanowią szczególnego problemu – przynajmniej pod względem dostępności oraz dużej gamy kolorów i wzorów. Niemniej jednak znaczna część osób zastanawia się, jaki rodzaj dywanu będzie odpowiedni do ich salonu czy sypialni i chętnie zasięga porady specjalisty, aby ostatecznie zdecydować, jaki dywan wybrać do wykończenia dekoracyjnego konkretnego wnętrza.

Szczególną popularnością cieszą się obecnie ekskluzywne dywany nowoczesne, które doskonale komponują się w każdego rodzaju pomieszczeniu bez względu na jego kolorystykę czy stylistykę., a tym samym stanowią dobrą odpowiedź na kwestię, jaki dywan kupić.

Ekskluzywne dywany nowoczesne to przede wszystkim szeroki wybór kolorów i wzorów, począwszy od stylistyki orientalnej poprzez wzory abstrakcyjne aż po dywany o gęstym, mocnym włosiu, które stanowi jednocześnie oryginalną ozdobę tak dywanu, jak całego pomieszczenia.

Dywany nowoczesne – kolorystyka i wzornictwo

Zgodnie z obowiązującymi obecnie trendami i kolorystyką inspirowaną barwami natury, ekskluzywne dywany nowoczesne wykonane są przede wszystkim w rozmaitych kombinacjach tonacji szarej, brązowej czy popielatej z ewentualnym dodatkiem mocnego kontrastowego koloru zielonego, czerwonego, morskiego czy fioletowego. Tego typu kolorystyka połączona z nowoczesnym wzornictwem w postaci dekoracji patchworkowych, geometrycznych czy abstrakcyjnych sprawdzi się doskonale we wnętrzach o jasnej i prostej stylistyce, aranżacjach industrialnych czy minimalistycznych. Ekskluzywne dywany nowoczesne jednobarwne, o ciekawych fakturach, zdobione ażurowymi wycięciami, a tym samym oryginalne w formie i kształcie będą znakomitym uzupełnieniem stylizacji sypialni rustykalnej, bądź urządzonej w estetyce retro lub shabby chic.