Często remontując mieszkanie lub budując nowy dom, zastanawiamy się jakie przedmioty, style czy kolory które możemy łączyć do siebie, aby było pięknie i zaskakująco dla innych a zarazem tanio. 

Często zadajemy sobie takie pytania jak: Czy misa drewniana będzie pasować na stole z porcelaną? Czy sprzęty drewniane ładnie wyglądają w wnętrzu kuchni? Czy dywan będzie pasował do tego stołu? I mnóstwo innych pytań. Jednolicie nie da się na nie odpowiedzieć, ponieważ wiele zależy od nas samych.

Jeżeli wnętrze chcemy mieć przytulne, naturalne, to powinniśmy wybrać materiały takie jak: wiklina, drewno, miękkie tkaniny, puszyste i futrzaste i włókna z liści egzotycznych.

Jeżeli wnętrze chcemy mieć zimne to powinniśmy wybrać materiały z: szkła, metalu, materiałów i tkanin sztucznych, zwłaszcza z lekkim połyskiem.

 

Jeżeli wnętrze chcemy docieplić lub oziębić jakimiś elementami, to nie przesadzajmy, ponieważ tworzywa powinny być jedne dominujące a drugie dopełniające, aby wnętrze wyglądało pięknie.

Aby zróżnicować aranżacje, aby nie była taka jednolita na przykład stół drewniany, krzesła drewniane i podłoga drewniana i meble też jeszcze tego samego odcienia. Dodaj na przykład na podłogę dywan wełniany, ciepły. Ale to nie wszystko. Przydadzą się do tego drobne elementy zimne, czyli coś szklanego, coś z serwetek w bieli , aby coś wyglądała bardziej efektownie. Najlepiej wybrać elementy jednolite o takich samych odcieniach. Lepiej nie stosować zbyt wiele tworzyw, ponieważ powstanie duży bałagan w całości wnętrza nie potrzebnie.

Jeżeli nie jesteście pewni, że coś będzie dobrze pasować do wnętrza zapytajcie na jakimś forum, czy w sklepie, na pewno ktoś doradzi, ale każdy z nas ma swój własny styl.