W każdym mieszkaniu znajdziemy na pewno kanapę nawet w najmniejszym. To kanapa jest miejscem, które daje nam centrum życia rodzinnego, wspólne oglądanie tv, czy wspólna kawka w ciągu dnia, albo do małej drzemki. 

Miejsce do wypoczynku możemy urządzić na każdym miejscu pod warunkiem, że  wybierzemy sprzęty odpowiednie do danego miejsca, aby się zmieściły. Do takie pomieszczenia powinniśmy kupić wygodną kanapę, odpowiednią lampę, stolik do kawy jakiś godzinny no i może dywanik, aby było cieplej w nóżki. Chodź do ozdoby możemy stworzyć poduszeczki na kanapę i jakiś wazon z kwiatami, ale tak naprawdę wtedy wnętrze się robi jakby mały salonik a nie miejsce do wypoczynku.

Meble wypoczynkowe powinny być dostosowane do wysokości i wielkości pomieszczenia, aby nie zajmowały zbyt wiele miejsca, ale za to były wygodne. Im mniej mamy miejsca w pomieszczeniu do dyspozycji tym inne meble wybieramy na przykład kanapa na nóżkach wyższych. Kanapę lepiej kupić 3 osobą, ponieważ różnica to tylko 30 centymetrów, a zawsze więcej osób usiądzie i lepiej będzie się na niej odpoczywać niż na 2 osobowej.

 

W małym miejscu do wypoczynku sprawdzają się stoliki wysuwane lub takie małe.  Wysokość stolika powinna być dostosowana do wysokości siedzenia kanapy, ponieważ niższy stolik niż wysokość kanapy jest nie wygodna.

Lampa zaś powinna być wmontowana gdzieś w boku a skierowana na stół, najlepiej z dwóch stron dwie lampy niż jedna skierowana prosto na stół, na przykład kinkiety, ale to od każdego z nas zależy z osobna co wybierzemy. Ładnie wygląda lampa ażurowa stojąca w boku pokoju, która nadaje mało światła, ale za to romantycznie i nie przeszkadza, podczas oglądania telewizora.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŁączenie tworzywa w wnętrzu.
Następny artykułOkna w domu.