W kuchni schowki powinny być tak rozmieszczone , tak aby przedmioty znajdowały się blisko te, które najczęściej używamy. Na przykład przyprawy powinniśmy trzymać blisko pieca, gdyż zawsze je dodajemy do potraw, zaś łopatki drewniane i inne blisko blatu, gdzie miesza się wszystko do gotowania. Szafki kuchenne są ważnym elementem do przechowywania sprzętu, garnków i patelni a także konserw, lecz jest dużo sposobów na to, aby ekspozycję taką wystawić na wierzchu, by stanowiły dekorację. W nowoczesnych kuchniach wiele kobiet trzyma takie rzeczy na wierzchu, aby mieć pod ręką wszystko. Jak my je ułożymy to już zależy od nas samych tak naprawdę i naszego własnego stylu. Lecz ładnie się prezentują łopatki, drewniane łyżeczki i lekkie sprzęty drewniane, trzymane w szklanym, ceramicznym lub metalowych pojemniku w pozycji pionowej. Fajnym pomysłem jest także zawieszenie przedmiotów na drążkach, prętach, haczykach. pamiętajmy jednak, że jak wieszamy coś ciężkiego to musimy do tego stosować odpowiedni drążek.

Zaś słoiczki nie zawsze trzeba zamykać w kredensie. Można je wystawić na półkę jako element dekoracyjny i łatwiejszy w użyciu na przykład kawy, herbaty czy cukru. Każdy ten pojemnik powinien prezentować inny artykuł spożywczy , ale najlepiej z takiego samego tworzywa być tylko podpisany co w nim się znajduje. Ładnie wyglądają także wyeksponowane talerzyki na stojaku na blacie lub na wiszącym regale. Nawet prosto po umyciu możemy  je dać na ten stojak i one wyschną same. Można wyeksponować w kuchni także na blacie sól i młynki do kawy czy pieprzu, aby był do nich łatwy dostęp, ponieważ używamy ich bardzo często. Młynki są różnych kształtów przeważnie drewniane, ale pasują do wszystkich typów kuchni. Ogólnie takie drobnostki powinny być funkcjonalne a zarazem piękne.

Warto także pomyśleć o wyeksponowaniu w kuchni warzyw i owoców świeżych. Każdy z nas ma ochotę czasem na coś świeżego i soczystego.  Najlepiej wyeksponować je w ażurowych lub drewnianych koszykach, ponieważ będą one oddychać i ciągle będą świeże. Omijamy szklane półmiski, które nie mają dostępu do powietrza odpowiedniego.