Ekspozycje w jadalni mogą być także schowkami a także na odwrót, ponieważ przydatne przedmioty są też często bardzo ładne. Dla podkreślenia wyglądu ekspozycji należy, wystawić drobiazgi bardziej pod względem dekoracyjnym a nie przydatności. Talerze można przechowywać o charakterze nieformalnym lub wiejskim, można je ustawić na specjalnym kredensie lub stojaku na do talerzy. W niektórych domach u góry wokół pokoju biegnie wąska półka z rowkiem lub wnęka u góry, w której warto ustawić talerze pod kątem, tak aby dolny brzeg znajdował się w niszy, a górny opierał się o ścianę. Wiele osób zamiast arcydzieł malarskich wiesza na ścianach dekoracyjne talerzyki ceramiczne, półmiski lub elementy starych serwisów. W bardziej nowoczesnych kuchniach możemy powiesić na ścianach półmiski i talerze z szkła kolorowego. Kolekcje wystawiane na specjalnym kredensie mogą łączyć różne style i upodobania. Można do nich dodać np. dzbanki do kawy i herbaty, kieliszki. Sposoby ustawienia porcelany na kredensie może być dowolny, każdy z nas będzie chciał to zrobić inaczej. Ale trzeba pamiętać, że aby je wyeksponować to należy je ustawić wielkością czyli duże z tyłu a małe z przodu. Jeżeli są to kredensy  za szklone z drzwiczkami najlepiej, aby były całe szklane, aby każdy mógł podziwiać uroki naszej ekspozycji. Dodatkowo powinniśmy stosowanie się opiekować tym szkłem, ponieważ w zamknięciu szkło może nam zmatowieć.

Owoce i warzywa można ułożyć na półmisku w ładną ekspozycję. Na przykład białe winogrono z limetkami wraz z czerwonym winogronem. Najlepiej komponować takie rzeczy zimą czy jesienią jak już nie możliwości tak dużej na zakup kwiatów ogrodowych dla ozdoby.

Fajnym pomysłem jest także przechowywanie i ekspozycja butelek różnego rodzaju z win, wódki czy innych trunków jak i pełnych jak już wypitych. Najlepiej będzie w kuchni wyglądać taka mała ekspozycja z nich zrobiona, ponieważ zbyt duża nie wygląda atrakcyjnie i do tego bardzo się osadza kurz na niej. Pamiętać trzeba jednak, że każdy alkohol ma mieć odpowiednią temperaturę i najlepiej dopasować ekspozycję pod tym względem. Fajnym pomysłem na ekspozycję alkoholu w kuchni jest zamontowanie w domu takie barka na kółkach  w którym ułożymy z każdego rodzaju po trunku i jak będzie miał ktoś ochotę na coś to poczęstujemy wtedy. Pamiętać przy tym także, że taki barek powinien pasować  także do reszty mebli w kuchni czy jadalni.