Zamiast trzymać fotografie zapomniane w szufladzie lub w albumie czemu nie mielibyśmy ich przenieść na ścianę. Do powiększenia i podkolorowania naszych zdjęć znad morza czy gór użyć należy skanera i drukarki. Jeżeli ktoś nie ma dostępu do komputera, wile punktów fotograficznych wykonuje duże wydruki z negatywów. Można także powiększyć obrazy zmienić ich odcienie w fotokopiarce. Obrazy drukowane na papierze można mocować bezpośrednio do ściany za pomocą kleju do tapet lub do przygotowanej odpowiednio płyty pliśniowej przykręconej do ściany.

Przyrządzanie fotografii na ścianie:

1. Do wycięcia obrazów wykorzystajmy gilotynę lub nóż rzemieślniczy i liniał metalowy. Upewnijmy się, ze wszystkie kwadraty mają tę samą wielkość.

2. Zanim utrwalimy tusz, wykonajmy najpierw próbę na kawałku obrazu pocierając go klejem poliwinylowym rozpuszczonym  w wodzie. Jeżeli po naniesieniu kleju poliwinylowego tusz zacznie się rozpływać, należy zastosować utrwalacz artystyczny w sprayu.

3. Ołówkiem, z wykorzystaniem ekierki, podzielmy ścianę, na kwadraty o wielkości około 1m kwadratowego każdy- zależnie od wielkości obrazów. Pozwoli to pracować po kolei na każdym kwadracie.

4. Weźmy odpowiednią liczbę obrazów, by pasowały do kwadratu ściany, upewniając się, że różnią się pod względem koloru, tematu i odcienia. Miękkim pędzlem do kleju nanieśmy na tył obrazów typowy klej do tapet. Zanim przykleimy obrazy do ściany pozostawmy je, by się namoczyły. Przyklejając obrazy dopasowujemy je do linii namalowanych na ścianie ołówkiem.

5. Wygładźmy wszelkie zmarszczki lub pęcherzyki kelju pocierając ostrożnie obrazy miękką szmatką pracując od środka obrazu do  jego brzegów. Pozwólmy by cały montaż wysechł dokładnie przez noc. Jeżeli przez ten czas uniosły się jakieś brzegi obrazów, należy po prostu posmarować je dodatkowo małym pędzelkiem zanurzonym w kleju, a następnie wygładź ponownie walcem parowym lub szmatką.

6. Zabezpieczmy obrazy matowym lub satynowym akrylowym klejem w sprayu. Możemy też nałożyć dobrej jakości pędzlem malarskim konwencjonalnym lakier.