W czasie świąt wielkanocnych stół stanowi centrum wszystkich wydarzeń rodzinnych. To na nim pojawiają się najpyszniejsze, wyczekiwane potrawy. To również wokół niego gromadzi się rodzina, która chce porozmawiać, pożartować i spędzić miły czas w swoim towarzystwie. Wielkanoc wymaga więc specjalnej, uroczystej oprawy stołu. Rewelacyjnie sprawdzą się bieżniki wielkanocne, które nadadzą mu świątecznego charakteru.

Jak ozdobić wielkanocny stół?

Pierwszym krokiem, jeżeli chce się przystroić wielkanocny stół, jest zakup obrusu i bieżnika. Obrus warto kupić w klasycznym, białym kolorze. Będzie on stanowił rewelacyjną bazę, do której z łatwością dopasujesz różnorodne wielkanocne dekoracje. Z kolei przy bieżniku można pozwolić sobie na nieco więcej ekstrawagancji. Dobrze prezentują się zwłaszcza te kolorowe, w wiosennych barwach, jak zielony lub żółty. Ciekawym urozmaiceniem będzie też zakup bieżnika wielkanocnego z nadrukiem, na przykład takim z zającami, kurczakami albo pisankami. Interesujące modele znajdziesz chociażby w e-sklepie DeHome.

Bieżnik będzie wyglądać najlepiej, gdy ułożysz go bezpośrednio na obrusie. Chociaż w powszechne dni dobrze prezentuje on się również na samym blacie, to w tak podniosłe święto jak Wielkanoc, nie należy z niego rezygnować. Następnie ułóż na stole zastawę i sztućce. Nie zapomnij również o serwetkach. Z pewnością przydadzą się one gościom podczas jedzenia. Warto, żeby nawiązywały one swoim kolorem lub motywem do tego, który obecny jest na bieżniku wielkanocnym.

Na świątecznym stole rewelacyjnie będą wyglądać również inne dekoracje. Znakomicie sprawdzą się wiosenne kwiaty, gałązki przystrojone wiszącymi pisankami, małe kurczaczki, baranki i czekoladowe zające.

Jaki bieżnik wielkanocny wybrać?

Wybierając bieżnik wielkanocny, należy zwrócić uwagę na kilka jego istotnych cech. Poza jego kolorem i motywem, które możesz dowolnie wybrać, koniecznie uwzględnij również jego rozmiar. Szerokość bieżników to zazwyczaj od 35 cm do 50 cm, czasem można kupić szersze modele. Ważna jest także ich długość, dlatego też zmierz swój stół, aby nowy dodatek nie okazał się zbyt długi i niepraktyczny. Znaczenie ma również materiał, z jakiego wykonano bieżnik wielkanocny. Dobrze wyglądać będą zwłaszcza te z naturalnych materiałów, jak bawełna lub len. Z kolei bieżniki poliestrowe są stosunkowo tanie, a także mają bardzo dużą odporność na plamy. To praktyczne rozwiązanie, szczególnie gdy przy świątecznym stole zasiądzie gromadka dzieci.