Akcesoria łazienkowe powinny być funkcjonalne, a także przy tym atrakcyjne. Najpierw powinniśmy wybrać główne elementy takie jak: krany, wieszak na ręczniki, które są częścią podstawowego sprzętu łazienkowego, ale także mogą być to elementy dekoracyjne. Ważne jest to, aby w łazience czuć się tak samo dobrze jak w pokoju czy w innym pomieszczeniu.

dodatki w urządzonej łazience

Przykładem takich elementów, które mogą wpływać tak samo na dekorację jak i podstawowy przyrząd w łazience jest styl uchwytów przy umywalce i kurków przy wannie, a także konstrukcja i wykończenie wieszaków na ręczniki, będą miały wpływ na ogólny wygląd całego pomieszczenia. W łazience są także ważne elementy drugorzędne takie jak mydelniczka, pojemniki na chusteczki higieniczne, watę i szczoteczki do zębów, a także lustra. Ogólnie powinniśmy dopasować te elementy do całego wnętrza pomieszczenia. Przedmioty dekoracyjne należy w łazience ograniczyć do minimum, ponieważ gromadzi się na nich sporo kurzu. Najlepiej nie umieszczać szklanych, ceramicznych lub porcelanowych pojemników, chyba że są umiejscowione wysoko na półkach. Plastik i metal są najlepszymi materiałami do łazienki, jednak należy sprawdzić czy elementy te są pokryte lakierem, aby nie rdzewiały.

fajnie urządzona łazienka

Pomysły na akcesoria i dodatki do łazienki:

* Natrysk od prysznica w kształcie gwiazdy zapewnia większy obszar rozprzestrzeniania się wody podczas kąpieli niż tradycyjna słuchawka.

* Umywalka w kształcie miski z kolorowego szkła to nowoczesny sposób na  dekorację, ale pamiętając o tym aby pasowała do reszty wystroju.

* Ładnie ułożone ręczniki na kupce też mogą być ozdobą w łazience, nie muszą one być schowane w szafkach.

* Kupując akcesoria do łazienki najlepiej kupować w stylu jednej epoki a nie w kilku.

* Ustawienie akcesorii z szkła lub ceramiki bardzo stylowo wyglądają lecz trzeba na nie uważać.

* Grzejniki ręcznikowe w łazience są bardzo fajny elementem, ponieważ po kąpieli możemy powiesić na nich ręcznik czy ubranie. Do tego wszystkiego tego typu grzejniki są w różnych kształtach i kolorach, dopasują się do każdej łazienki.

* Przy umywalce zawsze powinniśmy mieć  ręcznik mały do wycierania rąk, dlatego warto umieścić tam mały wieszaczek z tworzywa sztucznego lub metalowego, tak aby pasował do całości wnętrza.

* Grzejniki w kształcie spiralni wyglądają bardzo atrakcyjnie w naszych czasach, polecam.

* Łazienka wykończona drewnem bardzo ładnie wygląda i przytulniej jak w saunie.

nowocześnie urzadzona łazienka