Cegły to wielka sprawa w tym roku. Istnieje wiele sposobów na stworzenie pięknej przestrzeni w domu i wokół niego za pomocą odpowiedniej cegły klinkierowej i odrobiny kreatywności. Jeśli szukasz nowych inspiracji, zastanów się nad trendami na rok 2018.

Jak podkreślają eksperci z lode.pl, niektóre z tych pomysłów są niezwykle tanie i proste w realizacji, wymagają jedynie odświeżenia istniejącej cegły budowalnej.

Cegła szkliwiona w łazience

Przeszklona cegła podkreśli Twoją łazienkę i nada jej eleganckiego, czystego wyglądu. Jest uniwersalna i występuje w kolorach pasujących do każdego stylu – od intensywnej czerwieni, po stonowane, naturalne odcienie. Jest bardzo wytrzymała, więc nie ulega rozkładowi w kontakcie z wilgocią i jest odporna na zarysowania. Coraz popularniejsze staje się również używanie cegieł elewacyjnych w problematycznych pomieszczeniach, takich jak łazienki czy kuchnie. Tu również możesz zaszaleć z kolorami, wzorami i fakturami.

Malowane cegły

Mówiąc o kolorze, pomalowana cegła daje więcej możliwości podczas pracy z istniejącą strukturą. Otrzymujesz te same piękne wzory w nowych barwach. Taki zabieg można przeprowadzić na każdym rodzaju cegły – zewnętrznej, klinkierowej itd. Jest to odpowiedź na trendy z poprzednich lat, kiedy chętnie instalowano jedną ścianę z odkrytą cegłą w naturalnym odcieniu – teraz wystarczy ją zamalować. Świetnie to wygląda w przypadku cegieł elewacyjnych, gdyż nadaje domowi zupełnie nowego charakteru.

Cegła w jodełkę na podjeździe lub chodniku

Cegła budowlana jest wystarczająco wytrzymała, aby można ją było wykorzystać na przejściach i podjazdach. Doda atrakcyjności zwykłemu podejściu, a układając ją w  ciekawy wzór jodełki lub korzystając z innych aranżacji, można uzyskać naprawdę spektakularny efekt. Jest to też dobry sposób na recykling wszelakich cegieł zewnętrznych czy też klinkierowych, z którymi nie wiemy co zrobić po remoncie.

Nowoczesne ceglane ściany wewnętrzne

Nowsze projekty z wykorzystaniem cegieł dobrze sprawdzają się we współczesnych lub nowoczesnych domach. Pomagają stworzyć unikalne wnętrza, w których głównym punktem dekoracyjnym jest wysoka ściana z odkrytą cegłą budowlaną – z czystymi liniami i głębokimi kolorami. Takie rozwiązania coraz częściej stosuje się w dwupiętrowych mieszkaniach lub pomieszczeniach z antresolą. A efekt jest piorunujący – piękny i z klasą.

Tworzenie efektu 3D

Trend, który zawitał ponownie po wielu latach nieobecności. Polega on na tym, że zamiast idealnie prostej ściany montuje się kilka cegieł, które od niej odstają. Można je ustawić tak, aby tworzyły niepowtarzalne wzory, które wyglądają jak uniesienie i w efekcie dodają głębi do płaskiej powierzchni. Można to wykorzystać zarówno wewnątrz domu, jak i na zewnątrz. Połączenie klasycznej cegły elewacyjnej z takim zabiegiem da wyjątkowe wykończenie, którym na pewno pozytywnie zaskoczysz wszystkich gości i sąsiadów.