Łazienka jest pomieszczeniem, które z uwagi na swoją specyfikę, wymaga szczególnej uwagi przy jej aranżacji. Łazienka bowiem musi spełniać dwie zasadnicze funkcje- powinna być ładna, elegancka i przytulna, ale również musi być funkcjonalna i praktyczna. W łazience, wbrew pozorom, spędzamy każdego dnia sporo czasu, stąd też niezbędne jest to, by systematycznie ją remontować, zwłaszcza zaś, iż łazienka jest takim pomieszczeniem, które należy zawsze trzymać w czystości i sterylności. Remont łazienki to nie lada wyzwanie i kojarzy się zwykle również z poważnymi wydatkami.

A czy można wyremontować swoją łazienkę za 10 000 złotych?

Pewnie w tym miejscu spora część Czytelników, o ile nie wszyscy, kategorycznie zaprzeczy, stwierdzając, iż 10 000 złotych to za mało na kompleksowy remont łazienki. Postaramy się obalić podobne mity i udowodnić, iż można łazienkę wyremontować, mając do dyspozycji 10 000 złotych, i ani złotówki więcej. Zacznijmy od tego, że koszty remontu są tak na dobrą sprawę uzależnione od tego, co właściwie chcemy w tej łazience zrobić. Poniżej przedstawimy ceny podstawowych elementów wyposażenia, jakie zwykle wymienia się przy okazji remontu łazienki:

  • wanna od około 500 złotych
  • kabina prysznicowa jak wyżej
  • umywalka od około 50 złotych
  • miska ustępowa od około 100 złotych
  • grzejnik łazienkowy od około 100 złotych
  • rury od około 2 złotych za metr
  • zestaw odpływowy od około 10 złotych

Oraz różnego rodzaju zaprawy, fugi, kafelki, farby i tym podobne.
Oczywiście podane powyżej ceny są niskie, na rynku można spotkać znacznie droższe elementy wyposażenia łazienkowego, jednak po co przepłacać? Nowoczesną łazienkę charakteryzuje przede wszystkim aranżacyjny minimalizm na dużej przestrzeni, a w takiej formie aranżacji tanie i proste elementy sprawdzają się znacznie lepiej, niż te wyszukane i drogie. Koszty wydane na różnego rodzaju elementy, które chcemy wymienić czy zainstalować w naszej łazience to oczywiście nie wszystko.
Trzeba jeszcze doliczyć koszty samych prac. Jeśli coś potrafimy zrobić samodzielnie- tym lepiej, zaoszczędzimy. Jednak jeśli czegoś nie potrafimy, to lepiej nie ryzykować i zatrudnić fachowców, którym oczywiście trzeba również zapłacić. Jeśli chodzi o same prace, to najwięcej pieniędzy wydamy, jeśli zdecydujemy się na demontaż i wykonanie nowej instalacji wodno – kanalizacyjnej, z reguły jednak te prace nie wchodzą w skład podstawowych remontów, które wykonujemy co kilka lat. Za wszystkie pozostałe prace, takie jak skucie starej glazury, układanie płytek, fugowanie, montaże umywalki, wanny itp.

Oraz ich podłączenie nie zapłacimy wcale tak dużo. Szukając fachowców, warto kierować się przede wszystkim opiniami innych klientów. Zwłaszcza, kiedy szukamy tańszych pracowników. Może się bowiem okazać, że niska cena wcale nie idzie w parze z dobrą jakością i większość prac trzeba będzie powtarzać, a to narazi nas na dodatkowe koszty. Czasem po prostu lepiej zapłacić więcej i mieć pewność oraz spokój, niż ryzykować i narażać się na niepotrzebne stresy i dodatkowe koszty.

[źródło::http://inzynieriawnetrz.pl/10-aranzacja-lazienki-krok-po-kroku/]