Zasłona ze szklanych koralików
Dekoracje wnętrz,  Rozwiązania aranżacji wnętrz,  Zasłony

Zasłona ze szklanych koralików

Zasłony z koralików stanowią delikatną alternatywę dla firanek koronkowych lub z woalu. Z uwagi na to, że są odporne na wilgoć, nadają się doskonale do łazienek. Najlepiej pasują koraliki takie jaki wystrój mamy pomieszczenia. 

Jak samemu zrobić zasłonę z koralików?

Przed rozpoczęciem prac należy przygotować:

* koraliki

* drut o wystarczającej długości i grubości

* wiertarkę

* kombinerki

Zasłona z koralików na zdjęciu

1. Zmierzmy szerokość okna lub drzwi w celu ustalenia ilości drutów, które będą nam potrzebne do nawlekania koralików. Następnie wymierzymy długość każdego drutu i potnijmy go na odpowiednie kawałki za pomocą kombinerek lub nożyczek.

2. Wykorzystajmy szklany paciorek by zakotwiczyć dół każdego drutu przeciągając go przez pętle, a następnie zabezpieczając za pomocą kombinerek karbowanym koralikiem na miejscu.

3. Nawleczmy pozostałe koraliki albo tworząc wzór, albo zupełnie przypadkowo , zależenie od naszych upodobań. Kiedy dojdziemy do końca drutu wykorzystajmy karbowany koralik, by zabezpieczyć ostatni szklany paciorek na miejscu.

4. Ręczną piłą przytnijmy drążek do wymaganej długości.

5. Pokryjmy drążek warstwą srebrnej farby w sprayu i pozostawmy do wyschnięcia.

6. Zaznaczmy na drążku w równych odstępach miejsca mocowania drutów. Ściśnijmy drążek w imadle i wywierćmy żądaną liczbę otworów stosując wiertło do drewna.

7. Nawleczmy koraliki różnego kształtu na cienki gwóźdź, a następnie wbijmy go w koniec drążka młotkiem tapicerskim tworząc w ten sposób zwieńczenie. Wykonajmy to samo na drugim końcu w celu stworzenia pięknej zasłony z koralików.

8. Zakotwiczmy druty z koralikami przekładając je przez otwory w drążku. Dodajmy metalową podkładkę, a następnie zawińmy drut wokoło małego szklanego koralika i przytrzymajmy na miejscu za pomocą karbowanego paciorka.

Zasłona z koralików jest gotowa

Okno z zasłonami z koralików