Zasłona prysznicowa z egzotycznej tkaniny
Dekoracje wnętrz,  Łazienka,  Rozwiązania aranżacji wnętrz,  Zasłony

Zasłona prysznicowa z egzotycznej tkaniny

Producenci zasłon prysznicowych chcą urozmaicić nam wygląd łazienki na coraz bardziej efektowną i zmysłową. Zasłona wykonana z malowanej organzy jest ładna i praktyczna, ponieważ ma podłoże z przezroczystego PCV. Dwa materiały połączone u góry, co pozwala je oddzielić i kąpać się z plastikową częścią schowaną w wannie lub brodziku prysznica pozostawiając delikatną tkaninę na zewnątrz.

Materiały potrzebne do wykonania zasłony prysznicowej przezroczystej

* organza

* przezroczyste PCV

* tasiemka

* przewód usztywniający zasłonę

* opalizująca farba do malowania tkaniny lub klej

* małe szklane koraliki

*kółka do wieszania tkaniny

* szpilki, nożyczki, dziurkacz

*mydło krawieckie

* metalowa linijka

* maszyna do szycia lub igła i nitka do szycia ręcznego

* nitownica

Nie szklana zasłona prysznicowa

Najpierw musimy zmierzyć zasłonę prysznicową, czyli mierzymy odległość od drążka do wieszania zasłony do podłogi i dodajemy kilka centymetrów na podłożenie. Następnie należy spiąć dwa materiały na górze czyli płytę i organze. Potem mydełkiem krawieckim, za pomocą metalowej linijki rysujemy kreskę i ucinamy na niej materiał ostrymi nożyczkami.

Jak to wykonamy to musimy podłożyć dolny brzeg materiału i przycisnąć, aby go spłaszczyć. Potem ustawiamy maszynę do szycia na prost ściegi średniej grubości lub nawlekamy igłę i przyszywamy wzdłuż brzegu tasiemki.Następnie ucinamy na odpowiednią długość przewód usztywniający zasłonę i przewlekamy przez kanaliki. Obszywamy dokładnie boki zasłony. Podłóżmy górny brzeg materiału zasłony i dociśnijmy. Ułóżmy tasiemkę, organzę i tkaninę PCV jedno na drugim i starannie przypnijmy szpilkami. Przyszywamy maszynowo lub ręcznie.

Można organzę udekorować farbami do malowania tkanin lub koralikami czy dżetami, które można kupić prawie w każdym sklepie. Ważne jest, aby mocować dodatki na kleju wodoodpornym, ponieważ zasłona będzie narażona na wodę.

Po zrobieniu przezroczystej zasłony prysznicowej trzeba ją umocować, należy zrobić dziurkaczem dziurki w różnych odległościach wzdłuż górnego brzegu zasłony. Następnie za pomocą nitownicy przytwierdzamy do każdej dziurki nity zrywalne i  przez te nity przewlekamy kółka do wieszania zasłon i wieszamy na drążku.

Przeźroczysta zasłona prysznicowa

Jeżeli nam nie pasują w współczesnych mieszkaniach wymyślne zasłony prysznicowe, dobrze wyglądają proste wnękowe kabiny prysznicowe z drzwiami z lśniącego szkła. Najlepiej poradzić się w takich przypadkach hydraulika on na pewno coś poradzi. Najważniejszym elementem w łazience są wentylacja i prowadzenie rur wodnokanalizacyjnych. Środek brodzika takiego najlepiej wyłożyć płytkami ceramicznymi, aby woda na nich dobrze spływała.

Na dekoracje wnętrz łazienki jest mnóstwo pomysłów, zawsze coś fajnego można zrealizować samemu jeżeli tylko się chce.