Dekoracje wnętrz,  Rozwiązania aranżacji wnętrz

Tkaniny w domu.

Tkaniny wykonane są włókien naturalnych lub syntetycznych, mogą być gładkie lub wzorem, z fakturą, drukowane lub tkane z różnymi wykończeniami. Wybierając materiał do aranżacji wnętrza spróbujmy wyobrazić sobie efekt końcowy.

Jeżeli pokój ma  prosty wystrój, możemy sobie pozwolić na zastosowanie do dekoracji okna, foteli czy kanapy wzorzystego materiału. Jeżeli jednak w pokoju jest wiele wzorów, elementy te powinny pozostać proste i gładkie. Niektóre tkaniny nadają się na obicia lepiej niż inne, dlatego należy się upewnić, że wybrana przez nas tkanina ma odpowiednią grubość.Kolejnym czynnikiem decydującym o doborze materiału jest cena. Jeżeli mamy duże okna i chcemy, by zasłony sięgały od sufitu do podłogi i było bogato upięte, będziemy potrzebować dużo materiału. Oznacza to, że decydujemy się na tańszą tkaninę. Jeżeli zachwyci nas droższa – ograniczamy się do pokrycia mniejszych powierzchni. Nawet mała ilość materiału może wywołać bardzo dobry efekt, jeżeli jest odpowiednio wykorzystana. Na przykład można pokryć kilka ozdobnych poduszek rozmieszczonych na kanapie.

Kilka fajnych pomysłów na tkaniny:

Tkaniny o długim włosiu bardziej nadają się na ozdobne poduszki i do pokrycia mniejszych powierzchni niż do obicia większych przedmiotów.

Lamówki i frędzle stanowią ozdobę i mogą poprawić wygląd zwykłej poduszki lub zasłony- te małe szklane koraliki powodują, że lśniące pokrycie poduszki wydaje się bardziej eleganckie.

Wybrane tkaniny mają duży wpływ na ogólny nastrój pomieszczenia. Delikatny aksamit doda romantyzmu każdemu miejscu.

Delikatny woal jest efektywną dekoracją okna i wpuszcza do pomieszczenia dużo światła.

Koc najlepiej mieć w pokoju nie jednolitego koloru tylko różnych kolorów odpowiednio dobranych.

Na zasłony i kotary wybieramy materiały, które są miękkie i łatwo je udrapowana. Sztywna lub twarda tkanina źle się układa, tworząc załomy zamiast zwijać się miękko w delikatne fałdy.

Żywe kolory i wzory geometryczne na wykładzinach dywanowych tworzą efektowną podłogę.

Materiały z misternie tkanymi wzorami, bez włosia i węzełków na powierzchni nadają się na obicia i zasłony.

Wzory klasyczne, takie jak wesoła kratka nigdy nie stracą na popularności.