Łazienka

Stylowy zestaw natryskowy. Propozycje aranżacyjne

Wybór zestawów natryskowych na rynku jest spory. Wiele osób ma więc problem z wyborem odpowiedniego rozwiązania do swojej łazienki. Na jaki zestaw natryskowy postawić? Jaki materiał sprawdzi się w tym przypadku najlepiej i który będzie łatwy w pielęgnacji? Jak urządzić swoją łazienkę, aby ta była zarazem funkcjonalna i stylowa?

Panele i kolumny prysznicowe

Najtańszym rozwiązaniem są zestawy natryskowe sprzedawane w komplecie z baterią wannową. W praktyce jednak nie prezentują się one zbyt elegancko i nie pasują do nowoczesnych aranżacji. W tym przypadku lepiej sprawdzają się panele prysznicowe bądź kolumny prysznicowe. Panele prysznicowe od kolumn różnią się jedną podstawową cechą: posiadają dysze do hydromasażu. Panel prysznicowy z uwagi na opcję masażu powinien być montowany tylko w kabinach prysznicowych. Z uwagi na poziome strumienie wody wydobywające się z dysz taki panel nie nadaje się do odsłoniętych wanien. Wówczas lepiej zdecydować się na klasyczną kolumnę prysznicową z deszczownicą i słuchawką. Zarówno zestawy natryskowe, jak i same baterie znajdziemy w ofercie firm zajmujących się dystrybucją produktów sanitarnych, takich jak obecny od wielu lat na polskim rynku Kuchinox.

Jakie materiały warto wybierać?

Obecnie spotkać się można z zestawami natryskowymi wykonanymi z wielu różnych materiałów – aluminium, PCV, stali, szkła czy mosiądzu. Najdroższy jest oczywiście mosiądz, ale i zarazem najbardziej efektowny. Zestawy wykonane z mosiądzu są luksusowe i eleganckie. W nowoczesnych łazienkach dobrze prezentują się jednak i te wykonane z aluminium czy stali. Zestawy aluminiowe uchodzą za bardzo funkcjonalne – są wytrzymałe i trwałe, a jednocześnie dość lekkie. Rzadziej stawia się obecnie na zestawy akrylowe, gdyż materiał ten niestety żółknie i z biegiem lat może być trudny w pielęgnacji.

Jak dbać o zestawy natryskowe?

Niezwykle ciekawie prezentują się zestawy natryskowe wykonane ze szkła hartowanego, ale wymagają szczególnego traktowania. W wielu łazienkach stawia się obecnie na zestawy wyposażone w systemy „antykamień”. Jednak i tak warto o nie dbać. Dysze do hydromasażu, słuchawka prysznicowa czy deszczownica powinny być pielęgnowane przy pomocy odpowiednich preparatów, które dostać można bez problemu w sklepach. Dobrze jest to robić raz na 2-3 tygodnie. Obecnie zestawy natryskowe są bardzo efektowne. Na rynku dostępne są propozycje o różnej wielkości czy kolorystyce. Każdy więc powinien znaleźć propozycję idealną dla siebie. Nikogo nie dziwią już panele czy kolumny prysznicowe w kolorze głębokiej czerni czy intensywnej czerwieni.