Posadzka żywiczna w Twoim domu
Podłogi

Posadzka żywiczna w Twoim domu


Wiele osób marzy o postawieniu własnego domu. Powody są różne – chęć ucieczki z miasta, znużenie życiem w bloku lub poszukiwanie swobody. Niestety, naprawdę niewiele osób decyduje się na ten krok. Cześć rezygnuje ze względów finansowych, inni z powodów osobistych. Co jednak, jeśli jesteś w grupie osób, które budują własny dom?

Wybór projektu i etap budowy to te momenty, w których myślisz że wszystko co najgorsze, jest już za Tobą. Owszem, nie da się ukryć – najbardziej czasochłonne rzeczy zostawiasz za sobą, a wykończenie i urządzanie nowego domu to sama przyjemność! Z doświadczenia mogę Ci jednak zdradzić, że jest nieco inaczej. Nawet, jeśli w Twojej głowie istnieją już idealne wnętrza, to na nic się to nie zdaje – znikają jak kamfora wraz z odwiedzinami kolejnych sklepów, które oferują produkty budowlany oraz akcesoria wyposażenia wnętrz. Jest to czas, w którym nawet największe i najbardziej wybitne wizje umykają i stają pod wielkim znakiem zapytania. Często dopiero w trakcie wizyt w kolejnych sklepach dowiadujemy się o rozwiązaniach, które do tej pory nie przyszłyby nam nawet do głowy! Sprawdź najnowsze trendy dotyczące wykończenia wnętrz każdego domu!

Posadzka żywiczna

To prawdziwy hit ostatnich miesięcy. Posadzka żywiczna doskonale zastępuje płytki w takich miejscach jak garaż czy łazienka. Proces wykonania posadzki żywicznej jest dość czasochłonny. Wszystko ze względu na długotrwały proces wiązania. Przez co, wykonanie posadzki, nierzadko zajmuje nawet około tygodnia czasu. Jeśli jednak zależy Ci na czasie możesz wykorzystać wersję, która wiąże się zdecydowanie szybciej. W tym przypadku musisz być jednak gotowy na dodatkowy wydatek. Długotrwałość procesu wpływa również na cenę wykonania usług – położenie posadzki żywicznej kosztuje, w zależności od miejscowości, od około 100 zł za metr kwadratowy do nawet 300-400 złotych. Gwarantujemy jednak, że efekt końcowy zdecydowanie wart jest takiej kwoty. Jakie wartości posiada taka posadzka? Przede wszystkim jest ona niezwykle wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne. Prócz tego jest bardzo odporna na wszelakiego rodzaju detergenty oraz środki chemiczne, co jest niezwykle ważne zwłaszcza w takich pomieszczeniach jak łazienka. Posadzka żywiczna świetnie sprawdza się również w garażach. Osobiście polecamy materiały ze strony noxan.pl, gdzie znajdziecie najlepsze materiały do wykańczania wnętrz.

Beton

Od pewnego czasu w projektach architektów coraz częściej można spotkać beton jako element wykończenia łazienki. Co nowocześniejsze łazienki całe zostały wykonane z betonu architektonicznego. Zdecydowanie zgadzam się z tym, że jest to eleganckie i ciekawe wykończenie, lecz równocześnie jestem zdania, iż wykonanie całej łazienki za pomocą  tego materiału jest lekko przytłaczające. Bardzo podobają mi się jednak same podłogi z betowu – w połączeniu z bielą czy chromem nadają wnętrzu niesamowicie klimatycznego wyglądu. Nie wiem jak Wy, ale ja jestem zdania, że betonowi architektonicznemu zostały jedynie dwa, drastycznie różne, rozwiązania w najbliższej przyszłości – albo szturmem zdobędzie coraz więcej polskich domów albo jego chwała i blask przeminie. Warto jednak pamiętać, że beton w łazience posiada szereg zalet. Wśród najważniejszych jest łatwość czyszczenia. Pomyśl sam – kafelki i fugi to nierozerwalna całość. Naturalnym jest, że szczeliny pomiędzy konkretnymi płytkami niesamowicie trudno doczyścić. Beton architektoniczny pozwala Ci na usunięcie tego problemu. Dodatkowo, dokładna impregnacja pozwoli uzyskać całkowitą wodoodporność. Co najciekawsze mikrocement przyjmuje temperaturę otoczenia, dzięki czemu będzie on co do zasady cieplejszy, aniżeli płytki bez podgrzewania podłogowego.

Wspomniane powyżej propozycje to dwa najgorętsze trendy tego roku na wykończenie powierzchni płaskich w łazience. Jeśli znacie inne ciekawe rozwiązania lub skorzystaliście z któregoś z powyższych, to pochwalcie się o tym w komentarzu! Z niecierpliwością czekamy na Wasze opinie i dobre rady dotyczące wykończenia łazienki w nowym domu!