Dekoracje wnętrz,  Rozwiązania aranżacji wnętrz

Pokój dla niemowlaka.

Pojawienie się dziecka w rodzinie to duże zmiany i rewolucje.  Takie małe dzieci najlepiej się czują w wnętrzu przytulnym, w takim jaki miały w wnętrzu mamy przez 9 miesięcy. 

Pokój taki powinien być połączony z rodzicami, lub obok za ścianą i używać niani elektrycznej, która ułatwia życie młodych rodziców. Pokój musi być mały, przytulny, ciepły i cichy. Kolory takie pokoju powinny być jasne ale nie rażące najlepiej pastelowe. Dodatkowo można umieścić na ścianach naklejki bajeczne lub rysunki, które zaciekawią oko każdego niemowlaka.

Elementem podstawowym i najbardziej potrzebnym dla malucha w pokoju jest łóżeczko. Łóżeczko powinni być wygodne i bezpieczne dla dziecka. Zamiast łóżeczka rodzice często także wybierają kołyski, w których o wiele lepiej jest uśpić malucha. Łóżeczka można kupić także z wyciąganymi szczebelkami, które umożliwiają większemu dziecku wchodzić i wychodzić do łóżeczka samemu.

 

Dodatkowym elementem są zasłonki i firany. Powinny one być kolorowe, bajeczne i takie, aby w dzień można było przysłonić rażące światło i spokojnie zasnąć w dzień.  Fajny elementem dla dziecka jest nowoczesny hamak, który zastąpi dziecku kołyskę i jest bezpieczny, ponieważ dzięki szelkom zapobiega wypadnięciu dziecka z niego.

Mały maluch tak naprawdę do roku czasu nie potrzebuje wiele, oprócz opieki. Ale potem gdy zaczyna już chodzić i bawić się zabawki to potrzebuje więcej miejsca na podłodze i zabawki. Zabawki najlepiej trzymać w kubłach na zabawki plastikowych lub wiklinowych koszach, ale tylko bezpiecznych dla dziecka.