Pneumatyka firmy Festo. Dlaczego warto się zdecydować na urządzenia FESTO?
Pozostałe

Pneumatyka firmy Festo. Dlaczego warto się zdecydować na urządzenia FESTO?

Mimo bardzo szybko rozwijających się technologii I rozwiązań inżynieryjnych są pewne techniki, które, znane od starożytności, wciąż świetnie sprawdzają się w przemyśle. Do tych rozwiązań z całą pewnością należy zaliczyć użycie sprężonego powietrza, czyli pneumatykę. Jednym z czołowych producentów urządzeń tej technologii jest Festo, a stałem i niezawodnym dystrybutorem – Schipolska

Na czym polega technika pneumatyczna? 

Urządzenia pneumatyczne firmy Festo wykorzystują w swoim działaniu zasadę Venturiego. Oznacza to, że sprężone powietrze jest wprowadzane do dyszy wylotowej i przyspieszane do prędkości naddźwiękowej. W wyniku przejścia powietrza przez dyszę powstaje podciśnienie i powietrze jest zasysane przez otwór wlotowy między dyszą wlotową i wylotową. 

Gdzie wykorzystuje się technikę pneumatyczną? 

Dzięki prostemu procesowi fizycznemu urządzenia pneumatyczne znajdują zastosowanie niemal we wszystkich gałęziach przemysłu i produkcji. Warto zwrócić również uwagę, że pneumatyka wykorzystywana jest nie tylko w transporcie w procesie produkcji, ale również przy pakowaniu poszczególnych elementów lub gotowych produktów. Dzięki temu znajduje zastosowanie w takich sektorach jak: przemysł samochodowy i elektroniczny, medyczny i spożywczy. Maszyny i urządzenia dzięki swojej precyzji i dokładności często zastępują człowieka tam, gdzie konieczne jest utrzymanie reżimu czystości i higieny. Dlatego właśnie pneumatyka jest spotykana przy procesach chemicznych, biologicznych oraz fizycznych. 

Zalety pneumatyki firmy Festo

Podstawową cechą urządzeń pneumatycznych firmy Festo jest połączenie optymalnie małych rozmiarów sprzętu z jego niezawodnością, dokładnością oraz spełnianiem wszelkich norm. Niewątpliwie przewaga pneumatyki wynika również z konkurencyjności ekonomicznej. W odróżnieniu od wytwarzania podciśnienia za pomocą pompy albo dmuchawy, dla których wykorzystywany jest prąd elektryczny, generatory pneumatyczne są niezależne od sieci elektrycznej, a zasilane są przez przyłącze sprężonego powietrza. Dodatkową funkcją jest kontrola energii procesów, co przyczynia się tym bardziej do efektywnego ich działania i niezawodności. Festo zadbało również, żeby kompaktową i solidną konstrukcję urządzeń można było podłączyć na różne sposoby, na przykład poprzez tuleję wtykową lub gwint. Opcja z tłumikiem hałasu z pewnością jest jeszcze jednym atutem tego typu sprzętu. 

Przed przystąpieniem do zakupu urządzeń pneumatycznych warto umówić się na fachową rozmowy z konsultantami tak, aby dobrać najbardziej odpowiedni do procesu produkcji sprzęt.