Zasłony

Plisy do każdego domu

Każdy powinien docenić też te zasłony za ich nowoczesny, designerski wygląd. Idzie on w parze z licznymi funkcjonalnościami – dostosowaniem do własnych potrzeb i regulacją na różne sposoby. Pozwalają one otworzyć okno, bo mieszczą się one wewnątrz ramy okna i nie zawadzają o framugę. Materiał można zamawiać na wymiar, dostosowując je do własnych potrzeb. Mogą mieć też rozmaite, często nietypowe kształty – trapezów czy innych wielokątów. Są one także konkurencyjne cenowo dla zwykłych rolet czy żaluzji.

Plisy okienne to coraz bardziej popularne rozwiązanie do zastosowania w domu. Użytkownicy chwalą je za ich funkcjonalność, ale też nowatorski wygląd. Mają niewątpliwie wiele zalet, ale są także stosunkowo tanie i praktyczniejsze.

Te nowoczesne żaluzje sprawdzają się najlepiej w domu lub w mieszkaniach, które położone są na niższych piętrach. Ich największym atutem jest to, że mogą zasłaniać od dołu. Wyróżnia je to od żaluzji czy rolet, które zasłaniają mieszkanie tylko od góry. Dzięki temu rozwiązaniu, jeśli chcemy światło może wpadać do mieszkania od góry, a jednocześnie nikt nie może zajrzeć do mieszkania z dworu czy z bloku lub domu znajdującego się obok.

Ponadto plisami można zasłonić każdą część okna – dolną, górną czy środkową. Wszystko zależy od tego, jakie potrzeby mają użytkownicy. Ich kolejnym atutem jest to, że po złożeniu zajmują mało miejsca. Co ciekawe, nie muszą być montowane na stałe. Są one zaczepiane lub przykręcane do framugi okna, a sam materiał można ściągnąć w każdym momencie. To przydatna funkcja przede wszystkim wtedy, gdy chcemy na przykład umyć okna na święta. Materiał można wyprać lub odkurzyć zwykłym domowym odkurzaczem. Dzięki tym rozwiązaniom są one bardzo praktyczne i wygodne.

Wszystkie te cechy sprawiają, że są one jednym z ciekawszych rozwiązań w tym zakresie. Warto też wspomnieć, że mogą one być montowane na różnych rodzajach okien. Idealnie będą więc pasować do okien w domu, ale też oknach dachowych, ogrodowych czy w miejscach, gdzie zastosowano całe konstrukcje przeszklone.