Meble

Nowoczesne meble do salonu – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Obecnie bogato zdobione, przepełnione meblami i przedmiotami salony, ustępują miejsca nowoczesnym i minimalistycznym formom. Aktualnie styl przechodzi ewolucję i nadal się kształtuje, jednak w oparciu o charakterystyczne cechy. 

Minimalizm, który zachwyca eleganckim designem

Nowoczesne meble wyróżnia prostota, często nawiązująca do stylu industrialnego, w którym efektywnie łączymy ze sobą tworzywa takie jak stal z drewnem czy ze szkłem. Spójny wystrój pozytywnie wpływa na nastrój i pozwala zrelaksować się domownikom oraz odwiedzającym gościom. Aby uzyskać taki efekt, zachowujemy w pomieszczeniu jasne, spokojniejsze tonacje. W stylistyce nowoczesnej dominują odcienie bieli, beżu, szarości, który przełamujemy wyposażeniem w kolorze czarnym, ale nie musi to być regułą. Wnętrze nie przytłacza a designerskie meble nadają sznytu całej aranżacji.

Jeśli szukasz ciekawe i nowoczesne meble do salonu – postaw na ofertę polskiego producenta i designera – marki Desiva. Tylko tutaj znajdziesz absolutnie ciekawe propozycje, które zaskakują konstrukcją i możliwościami.

Funkcjonalność i estetyka jako duet doskonały

Podczas meblowania należy zwrócić uwagę na gabaryty oraz ergonomię przedmiotów, tak by nietypowe meble do salonu nie okazały się mało wygodne w użytkowaniu np. nie dając możliwości swobodnego korzystania z szuflad, czy w wyniku braku przemyślanych schowków nie umożliwiały przechowywania rzeczy. W aranżacjach unikamy nadmiernych zdobień, wybieramy proste formy i wykończenia. Nie łączymy eklektycznie wzorów i faktur, działamy w bardziej świadomy sposób stawiając na minimalizm. Popularnym tworzywem który dostrzeżemy w takim wnętrzu jest metal, którego walorem jest trwałość, w tym odporność na wilgoć oraz możliwość zachowania intensywnych kolorów przez długie lata. Funkcjonalny salon nie powinien być przepełniony dodatkami. By całość wyglądała spójnie i estetycznie wybieramy przedmioty o regularnych kształtach i zgranej palecie. Lepiej sprawdzi się jeden duży obraz na ścianie niż półki z dużą ilością drobiazgów. Cechą jaką powinno spełniać współczesne wyposażenie wnętrz to modułowość, która umożliwia zestawianie ze sobą poszczególnych elementów według własnego uznania. Nowoczesne meble mają odpowiadać potrzebom i poza designerskim wyglądem ułatwiać życie.