Aranżacja wnętrz

Nowoczesne jadalnie włoskie

Włoskie meble to kwintesencja klasy, elegancji i znakomitego, mniej i nieco bardziej wyszukanego stylu. Jadalnie włoskie są jednymi z najpopularniejszych zestawów mebli rodem z Italii, coraz chętniej kupowanych i stosowanych jako podstawa doskonałej stylizacji. Istnieje szereg rozmaitych powodów, dla których tego rodzaju meble cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem na polskim rynku. Oprócz wysokiej klasy i doskonałych gatunkowo materiałów, z których są wykonane, nowoczesne jadalnie włoskie zaskakują szerokim wachlarzem rozwiązań konstrukcyjnych oraz aranżacji. Dzięki temu można wykorzystać je w jadalni zaaranżowanej w niemal każdym stylu, ponieważ liczba rozwiązań i propozycji, jakie oferują producenci pod względem stylistyki mebli oraz materiałów użytych do produkcji daje szerokie możliwości aranżacyjne.

Piękno i elegancja drewnianych mebli włoskich

Nowoczesne jadalnie włoskie wykonane są zarówno w prostej, jak i nieco bardziej wysmakowanej stylistycznie formie. Klasyczne jadalnie włoskie to przede wszystkim dosyć proste w formie stoły i krzesła z wysokimi oparciami wykonane z naturalnego lub pomalowanego na biały kolor wysokiej klasy, zwykle politurowanego drewna. Ten typ jadalni będzie doskonale komponował się z wnętrzem urządzony w klasycznym, bardzo prostym stylu oraz w ekologicznej estetyce rodem ze Skandynawii. Zupełnie inny styl prezentują nowoczesne jadalnie włoskie w pomalowanego na biały lub kremowy kolor drewna, o siedzeniach krzeseł wykonanych z wytłaczanego materiału i zdobionych poręczach. Tego typu jadalnie włoskie doskonale prezentują się we wnętrzu zaaranżowanym w stylistyce shabby chic lub estetyce prowansalskiej.

Szkło jako modny i ceniony materiał nowoczesnego designu

Aczkolwiek drewno to ceniony i chętnie wykorzystywany przez projektantów materiał, jednakże nowoczesne jadalnie włoskie to przede wszystkim szkło i lekkie, przestrzenne aranżacje. Szklane stoły o dużych i nieco mniejszych okrągłych lub podłużnych blatach w zestawieniu z lekkimi krzesłami o nowocześnie uformowanych oparciach w białym, beżowym lub czarnym kolorze stanowią idealne rozwiązanie do wnętrz urządzonych w nowoczesnym stylu. Oryginalny design i znakomite połączenia materiałów i form stanowią kwintesencję włoskiej myśli artystycznej w zakresie nowatorskiego designu połączonego z wysoką funkcjonalnością.