Materace sypialniane - rodzaje materacy piankowych
Sypialnia

Materace sypialniane – rodzaje materacy piankowych


Wybór odpowiedniego materaca we własnym zakresie nie jest prostym tematem, towarzyszy mu wiele zmiennych. Materace sypialniane możemy poklasyfikować wg. różnego klucza np. ze względu na ich wymiary, grupę docelową użytkowników, twardość, elastyczność itd … W tym artykule przedstawię podstawowy podział materacy piankowych ze względu na surowiec, z których zostały wykonane i co najważniejsze jakie korzyści mogą dla nas płynąć z zakupu konkretnego modelu. Jeśli przy wyborze materaca, stelaża, łóżka mamy jakiekolwiek problemy polecam skontaktować się z ekspertem, który wyjaśni wszystkie wątpliwości i zaproponuje optymalne rozwiązanie dedykowane dokładnie nam.

Materace lateksowe są wykonane z pianki lateksowej stworzonej z kauczuku naturalnego lub syntetycznego. Często stosuje się miks tych dwóch rodzajów kauczuku. Pianka lateksowa ma porowatą budowę, dzięki temu powietrze przenika przez nią z łatwością, tym samym zapewniając odpowiednią wentylację oraz higieniczność. Materac lateksowy zapewnia świetną elastyczność punktową oraz anatomiczne dopasowanie się do ciała, dzięki bogatej strukturze komórkowej z której jest stworzony. Materac lateksowy jest idealnym rozwiązaniem dla alergików ze względu na właściwości antyalergiczne. Lateks jest wyjątkowo nieznośnym środowiskiem dla roztoczy, grzybów oraz bakterii. Ponadto pianka lateksowa wyróżnia się dużą stabilnością, wytrzymałością oraz ponadprzeciętną żywotnością. Materac lateksowy jest niezwykle wygodny, często jest stosowany w materacach rehabilitacyjnych, zapewnia regenerację oraz odpoczynek dla kręgosłupa.

Materace wysokoelastyczne – materace z pianki wysokoelastycznej, w skrócie nazywanej pianką HR gwarantują nam optymalną sprężystość i elastyczność. Otwarto-komórkowa struktura pianki, zapewnia idealną przewiewność i wentylację wkładu. Dzięki temu możemy cieszyć się wydłużoną trwałością całego materaca i korzystać z wzorowego utrzymania czystości i higieny naszego snu. Pianki wysokoelastyczne są specjalnie profilowane tak by uzyskać różne strefy twardości i dopasować komfort materacy do indywidualnych potrzeb i upodobań klientów. Specjalne cięcie pianki zapewnia uzyskanie różnych stopni jej sprężystości i odpowiedniej wentylacji materaca. Należy pamiętać, że dobrze wentylowany wkład materaca zachowuje dłużej swoje właściwości i higieniczność.

Materace termoelastyczne – pianka Visco nazywana jest pianką termoelastyczną, termoplastyczną, pianką z pamięcią, lub leniwą. Termin pianka leniwa bardzo dobrze oddaje jej właściwości oraz odczucia towarzyszącce jej użytkowaniu. Każdy poczuje się błogo rozleniwiony, leżąc na materacu z pianki Visco. Zacznijmy zatem od początku, optymalna temperatura w sypialni to kwestia indywidualna, ale zazwyczaj powinna mieścić się w granicach 18 – 22°C. Gdy w dobrze wywietrzonej sypialni, położymy się na materacu z pianką Visco pierwsze wrażenie jakie możemy odnieść będzie, że materac jest trochę twardy. Po kliku minutach gdy pianka Visco zacznie się rozgrzewać od naszego ciała i zbliży się do temperatury 36,6°C, nasze ciało w pozytywnym tego słowa znaczeniu zacznie się w nią zagłębiać, a pianka będzie nas doskonale otulać, idealnie dopasowując się do kształtu naszego ciała, tym samym wzorowo go podpierając. Leżąc na boku na materacu z Visco jesteśmy idealnie w niego wpasowani, gdy zmienimy pozycję snu w miejscach gdzie nacisk na piankę ustanie zacznie ona powoli wracać do swojej pierwotnej formy, natomiast w miejscach gdzie wywieramy „nowy” nacisk wraz z przekazywaniem swojej temperatury ciała pianka będzie powoli ustępować perfekcyjnie dopasowując się do nas. Można powiedzieć, że pianka Visco nieustannie śledzi 🙂 każdy nasz ruch. W materacu z pianką termoelastyczną Visco jako rdzeń stosuje się sprężystą piankę o odpowiedniej elastyczności które nadaje optymalnej sztywności całego wkładu. Przez specjalne profilowanie i nacięcia w piankach, zagwarantowana jest swobodna wentylacja wkładu oraz uzyskujemy 7 zróżnicowanych stref twardości. W miejscach największego nacisku np. leżąc na boku ( barki u mężczyzn, biodra u kobiet) materace zapewniają ciału mocniejsze wsparcie.

Materace nawierzchniowe Top – dobry materac nawierzchniowy poprawia komfort snu nawet w najlepszym łóżku i na najwygodniejszym materacu. Jest swoistą wisienką na torcie. Materace nawierzchniowe Hilding to stylowy dodatek i ochrona Twojego materaca głównego. Nie jesteś zadowolony ze swojego obecnego materaca, a nie chcesz wymieniać go jeszcze na nowy? Może ze względów lokalowych śpisz na sofie, narożniku, wersalce i nie jesteś zadowolony z komfortu snu? Zastanów się nad zakupem materaca nawierzchniowego. W dużym stopniu poprawi komfort i pomoże Twojemu ciału zregenerować się po ciężkim dniu.

abcsypialni.pl