Dekoracje wnętrz,  Łazienka,  Rozwiązania aranżacji wnętrz

Łazienka w kształcie trapeza.

Łazienka w kształcie trapezu jest taka samo kłopotliwa jak łazienka trójkątna. Ciężko ustawić cokolwiek w niej i mieć w niej wygodę poruszania się. 

Przeważnie taka łazienka zmusza nas do ustawienia wszystkich elementów potrzebnych od jednej strony ściany. W narożniku ściany od trapezu możemy zamontować długą kabinę prysznicową lub wannę z kabiną, ponieważ tylko one możemy w ten bok dopasować, tak aby nam dużo wolnego miejsca nie pozostało nie użytego. Pozostałe elementy w łazience trzeba ułożyć wzdłuż tej samej ściany czyli: umywalkę i sedes, chyba że po drugiej stronie mamy wystarczająco miejsca aby zamontować po drugiej stronie, ale lepiej jest dać wszystko z jednej strony. Musimy gdzieś także ulokować grzejnik i jakiejś miejsca na jakieś przybory do mycia, golenia itp., dlatego najlepiej umieścić one na drugiej stronie na przeciwko sedesu i umywalki. Grzejniki najlepsze są wieszane na ścianę tzw.  ręcznikowce.

 

Każda typ pomieszczeń ma wady i zalety tutaj one także występują.

Zalety takiego rozwiązania:

* prosty układ stref w łazience

* wykorzystanie każdego zakątka w sposób całkowity

* wiszące szafki czy grzejniki dają nam więcej swobody poruszania się i umiejscowienia dodatkowych sprzętów łazienkowych, na przykład pralki czy suszarki na pranie

Wady takiego rozwiązania:

* umywalka i szafka po drugiej stronie może przeszkadzać w korzystaniu

* kabina prysznicowa kupiona do wanny otwierana do przodu a nie rozsuwana może przeszkadzać w otwieraniu drzwi wejściowych do łazienki.

Ale to wszystko zależy tak naprawdę od wielkości takiej łazienki, jeżeli jest duża to nie będzie takich problemów ale jeżeli jest długa a wąska, taki mały trapez, to na pewno wystąpią takie problemy jak tutaj opisane.