Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?
Aranżacja wnętrz

Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego?

Gdy dziecko wkracza w wiek nastoletni, wiele zmienia się w jego życiu. Przychodzi również pora, by urządzony przez rodziców pokój dziecięcy stał się pełnoprawnym pokojem młodzieżowym, który odpowiada na inne potrzeby podopiecznego. Czym kierować się przy jego urządzaniu? Jakie meble wybrać do pokoju młodzieżowego? Pojemna szafa

Pojemna szafa

Niezależnie od płci dziecka, w pokoju młodzieżowym powinna znaleźć się pojemna szafa. Dziewczęta w wieku nastoletnim coraz większą uwagę przywiązują do mody i stylu, dlatego mebel będzie spełniać funkcję garderoby. W pokoju chłopięcym również nie brakuje zazwyczaj ubrań, a dodatkowo zmieszczenia wymagają między innymi sprzęt sportowy, elementy małej domowej siłowni czy instrumenty muzyczne. Oprócz dużej pojemnej szafy warto postawić także na mniejsze szafki z szufladami, schowki i organizery. Pomoże to w uniknięciu charakterystycznego zwłaszcza dla chłopców bałaganu.

Kącik do nauki w pokoju młodzieżowym

Bardzo ważnym punktem pokoju młodzieżowego jest kącik do nauki. Obowiązkowym wyposażeniem stają się regały i półki przeznaczone na podręczniki. Nie może zabraknąć również komfortowego biurka, wyposażonego w lampkę, która doskonale oświetli blat i jednocześnie nie zmęczy oczu. Biurko powinno z łatwością pomieścić zeszyty, podręczniki i laptopa, aby nauka odbywała się w jak najbardziej komfortowych warunkach.

Swoboda z nutką szaleństwa

Pokój młodzieżowy można urządzić strefowo. Oprócz strefy nauki, niezbędna jest także strefa relaksu. W niej powinno znaleźć się przede wszystkim wygodne łóżko dla nastolatka, a jeśli pozwala na to dostępna przestrzeń, także sofa czy narożnik pozwalający na ewentualne przyjęcie gości. Z drugiej strony wiek nastoletni jest dość burzliwy, charakteryzuje się zmiennością nastrojów, jak również pomysłowością. Dobrym wyborem dla nastolatków o dużym temperamencie będą meble mobilne, które pozwalają na dostosowanie aranżacji pokoju do aktualnych potrzeb. Dotyczy to nie tylko krzesła, ale również biurka, półek z wieszakami czy szafek złożonych z segmentów.

Aby uniknąć niezadowolenia, wystrój pokoju młodzieżowego należy skonsultować z jego przyszłym mieszkańcem. Dotyczy to kolorystyki, samych mebli, ale również dekoracji. Warto pozwolić dziecku na odrobinę szaleństwa wprowadzając do pokoju na przykład kolorową fototapetę, designerski żyrandol, cotton balls lub dekoracje DIY, jeśli podopieczny chce wziąć sprawę w swoje ręce. Inspirujące meble i dodatki można znaleźć między innymi w sprawdzonym salonie meblowym, w takim jak agatameble.pl.