Jaki żyrandol do mieszkania wybrać? Podpowiadamy!
Oświetlenie

Jaki żyrandol do mieszkania wybrać? Podpowiadamy!

Na estetykę mieszkania wpływa wiele elementów. Jednym z nich jest niewątpliwie żyrandol. W zależności od aranżacji może być on bardziej lub mniej wyeksponowany. Jeśli zależy Ci na tym, aby nadać przestrzeni wyjątkowy charakter, warto zastosować oświetlenie, dzięki któremu Twój pokój się wyróżni. Żyrandole mogą przybierać naprawdę ciekawe kształty, co sprawia, że pasują do wnętrz urządzonych w różnym stylu. Wybór może przyprawiać o zawrót głowy, dlatego podpowiadamy, jaki żyrandol do mieszkania wybrać!

Aranżacja mieszkania a wygląd żyrandola

Przy doborze oprawy lampy warto wziąć pod uwagę styl, w jakim urządzono mieszkanie. Do nowoczesnych aranżacji pasują funkcjonalne rozwiązania. Proste bryły i kształty wpisujące się w minimalistyczny trend będą idealnie komponować się z całym pomieszczeniem. Dobrym wyborem jest zastosowanie kilku rodzajów oświetlenia, np. w kształcie kuli. Projektanci wnętrz często decydują się na ułożenie tych samych lamp w jednej linii. Z kolei w salonie urządzonym w stylu glamour wyjątkowy efekt można uzyskać poprzez wybór żyrandola z wyjątkowymi ozdobami, np. kryształami. Przeglądając ofertę sklepów internetowych z tej branży, warto przyjrzeć się oprawom do lamp dostępnym w https://iluminar.pl. Szeroki wybór sprawia, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Efektowne oświetlenie

Piękne żyrandole stanowią ozdobę samą w sobie. Jednak przy wyborze oświetlenia należy wziąć pod uwagę także jego funkcjonalność. Do małego pokoju lepiej wybrać niewielką lampę, aby nie przytłoczyła ona przestrzeni. Z kolei do pomieszczenia z niskim sufitem należałoby dopasować oświetlenie na krótkim kablu, aby wysocy domownicy nie zahaczali o nie głową. Zbyt okazałe żyrandole w takich pokojach najczęściej pomniejszają optycznie lokum, przez co sprawia wrażenie mniejszego, niż jest w rzeczywistości. Postaw więc na małe oprawy. Odwrotnie warto postąpić w wysokich pomieszczeniach i tych o sporym metrażu. Tam doskonale zaprezentują się duże żyrandole.

Techniczne aspekty oświetlenia

Przy zakupie żyrandola bardzo ważny jest także wybór odpowiednich żarówek. Masz do wyboru żółte światło, które uchodzi za cieplejsze, a także białe, które najczęściej sprzyja dobrej pracy oraz wpływa na skupienie. Jeśli zależy Ci na stworzeniu przyjemnego klimatu we wnętrzu, koniecznie postaw na barwę żółtą. Dzięki niej Twój salon bądź sypialnia staną się bardziej przytulne. Z kolei biały odcień optycznie powiększy przestrzeń. Będzie idealnym wyborem do małych pomieszczeń. W połączeniu z ozdobnym żyrandolem nada wnętrzu wyjątkowy charakter.