Łazienka,  Remont,  Rozwiązania aranżacji wnętrz

Jak się pozbyć starych okładzin ze ścian i z podłóg?

Każdy z nas wie, że przy remoncie często zmieniamy całe wyposażenie kuchni a także dotychczasowe okładziny, aby było bardziej nowocześniej.

Jeżeli w starej kuchni na podłodze był terakota, a na części ściany glazura, można je skuć za pomocą młotowiertarki z funkcją kucia albo młotka i stalowego przebijaka ale to będzie znacznie dłużej trwać i wymagać będzie większego wysiłku z naszej strony. Gruz powstały po rozbiórce ściany lub podłogi należy umieścić w workach z tworzywa sztucznego, grubego papieru lub folii i wywieź na wysypisko ale nie dzikie. Można także zamówić, jeżeli jest tego dużo wywózkę tego firmie świadczącej tego typu usługi. Wtedy na pewno w wyznaczonym terminie odbierze go firma, bez kłopotliwych wywozów. Przynajmniej po takim wywozie zostanie nam poświadczenie, że nie wywieźliśmy tego na dzikie wysypisko śmieci.

Przed dalszymi pracami należy ściany wyrównać. Na ścianę można umieścić zaprawę podkładową, ale ona niestety musi pozostać kilka dni, aby móc coś dalej na niej robić. Gdy zależy nam na szybkiej dalszej pracy najlepiej ułożyć suchy tynk z płyty gipsowo- kartonowej, które montujemy na specjalnej zaprawie lub przykręcania do stelaża. Na ruszt powierzchnię można wykończyć płytkami lub farbą.

Podłogi po usunięciu starej posadzki, oczyszczeniu i zagruntowaniu najłatwiej wyrównać cementową masą samopoziomującą, ale tylko wtedy gdy nierówności są dość duże około 1 centymetra. Jeżeli są większe niż 2 centymetry trzeba użyć tradycyjnej zaprawy podkładowej. Gdy mamy zamiar robić system grzewczy pod płytkami należy użyć specjalnej masy elastycznej.