Drzwi wewnętrzne
Dekoracje wnętrz,  Rozwiązania aranżacji wnętrz

Drzwi wewnętrzne

Drzwi wewnętrzne należy także traktować jako element dekoracyjny pomieszczenia. Wiele osób jednakże zapomina o tym i nie przywiązuje do tego uwagi i z tego powodu traci cało kształt pomieszczenia. Podczas kupowania drzwi nie zdajemy sobie nawet sprawy, że drzwi zajmujące około 2 m kwadratowe mają takie samo znaczenie co element umeblowania.

W dzisiejszych czasach właścicielowi domu starego jest o wiele lepiej dopasować do swojego domu drzwi, ponieważ w sklepach mamy tak duży wybór wzorów, że nie ma z tym najmniejszego problemu. Czasem stare drzwi są w takim jeszcze stanie, że można je śmiało odnowić nawet gdy nie są zabytkowe. Ale trzeba pamiętać również, że stare drzwi nie będą już takie szczelne jak nowe a także nie będą mieć takiej dobrej ilozacji akustycznej i termicznej. Jednak nieuniknione skrzypienie drzwi i hałasy zwłaszcza drzwi z litego drewna, odczuwa się zwykle bardzo często po paru dniach. Jednak czy zdecydujemy się na zakup nowych drzwi czy zdecydujemy się odnowić je to tak czy tak musimy przestrzegać kilka zasad, aby dom wyglądał pięknie. Jak każdy z nas wie drzwi prowadzą do danego pomieszczenia, a więc ich estetyczne oddziałowywanie zależy od tego, czy wymiary są w odpowiednich proporcjach do kształtu i wielkości tych pomieszczeń. Pomieszczenia w starych budowlach będą potrzebować innych wymiarów drzwi często na zamówienie niż teraźniejsze, które mają standardowe drzwi w każdym pomieszczeniu. Przy montowaniu drzwi ważne jest także na którą stronę one się otwierają, ponieważ osoba otwierająca drzwi powinna mieć przed sobą pustą przestrzeń, aby móc się swobodnie poruszać. Także w niektórych domach drzwi znajdują się koło siebie wtedy, powinniśmy pamiętać, aby drzwi nie uderzały się o siebie.

Eleganckie drzwi wewnętrzne

Kiedyś w domach wielokrotnie zmieniano miejsce drzwi tak samo jak przeznaczenie pomieszczeń na co dzień. Dlatego adaptując wnętrze powinno się zmiany wprowadzać z umiarem. Nieraz trzeba iść na kompromis i zrobić coś nie po swojej myśli. Pamiętając  jednak, że drzwi wewnętrzne powinny w sposób harmonijny komponować się z wystrojem pomieszczenia.

Nowoczesne drzwi wewnętrzne

Drzwi zmieniają również proporcję pomieszczenia. Niskie pomieszczenia sprawiają wrażenie wyższych, jeżeli na przykład powierzchnię ścian okryjemy panelami aż do sufitu. Wysokie pomieszczenia zaś optycznie poniżą, gdy na ścianach położymy do wysokości drzwi okładzinę panelową i w tej płaszczyźnie ją zamontujemy. A dodatkowo sufit w ciemniejszych odcieniach spowoduje optycznie to działanie.  Drzwi także mogą być w kolorach różnych, chodzi mi tutaj o kontrast na przykład drzwi do łazienki od strony łazienki w barwach ceramiki a od strony korytarza w odcieniu barwy ścian w korytarzu.

Białe drzwi wewnętrzne

Trzeba pamiętać również, że kupując w sklepie  drzwi wewnętrzne, możemy kupić skompletowane lub same drzwi bez klamek itd. Więc warto wypytać sprzedawcy co wchodzi w skład ceny tych drzwi. Nieraz taniej się kupi cały zestaw niż każdą część z osobna.