Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?
Aranżacja wnętrz,  Porady projektantów

Dlaczego warto wybrać rolety dzień noc?

Plisy okienne idealnie sprawdzają się w salonach ze względu na swoje wysokie walory użytkowe i estetyczne. Ich montaż jest szybki i łatwy, można przebierać w kolorach i wzorach. Jeśli komuś zależy na tym, aby wzbogacić aranżację wnętrza o jakiś stylowy i praktyczny element wyposażenia, to żaluzje plisowane sprawdzą się idealnie. Będą nie tylko zdobić pomieszczenie, ale też ochronią domowników przed ostrymi promieniami słońca, zapewnią prywatność. Rolety dzień noc coraz częściej w pełni zastępują firany i zasłony. Są mile widziane przede wszystkim we wnętrzach nowoczesnych, ale można je dopasować do praktycznie każdego wystroju. Wiele osób doceni również bezinwazyjny, szybki montaż.

Co przemawia za wyborem rolet dzień noc?

Do wyboru jest wiele rodzajów rolet, warto zainteresować się nowoczesnymi modelami dzień noc, które zapewniają duże możliwości aranżacyjne. Na wystrój wnętrza wpływa w dużej mierze aranżacja okna, dlatego podczas wybierania rolety warto mieć na uwadze jej walory nie tylko użytkowe, ale też estetyczne. Plisy okienne prezentują się bardzo efektownie, są eleganckie. Można też mówić o dodaniu pomieszczeniu przytulności, nowoczesnego wyglądu. Jako że rolety dzień noc mogą mieć rozmaite wzory i kolory, nie ma problemu z dopasowaniem ich do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza, jego ogólnego wystroju. Do wyboru jest wiele gotowych rolet o standardowych wymiarach pasujących do większości okien. Można też wykonać osłony okienne na wymiar, idealne dopasowując do kształtu i rozmiaru okna, indywidualnych preferencji. Decydując się na przyozdobienie okien roletami dzień noc, można całkowicie zrezygnować z firan i zasłon. Plisy okienne są bardzo dekoracyjne, łatwo utrzymać je w czystości. Do zalet można zaliczyć także szybki i łatwy montaż.

Czym wyróżniają się rolety dzień noc? Dlaczego warto je wybrać?

W zależności od wybranego sposobu montażu rolety dzień noc, mogą one obejmować tylko szybę lub wnękę, nachodzić na ramę okienną. Najważniejsze będzie to, aby dobrać właściwe wymiary rolety do rozmiaru okna. Innowacyjność tego typu rolet polega na możliwości sterowania nimi za pomocą poziomych pasów, które składają się z jasnych i ciemnych tkanin (transparentnych i zaciemniających). Wygląda to bardzo efektownie i jednocześnie pozwala na dowolne regulowanie intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Nie trzeba zasłaniać całego okna, odcinając się zupełnie od światła zewnętrznego. Wystarczy ustawić odpowiednio pasy w rolecie, aby ograniczyć jego dostęp. Znikają problemy z refleksami świetlnymi, które rażą w oczy, utrudniają oglądanie TV i pracowanie na komputerze. Jeśli tkaniny będą jasne, to przepuszczą więcej światła. Kolei ciemne kolory lepiej blokują promienie słoneczne. Jeśli komuś zależy na tym, aby czuć się swobodnie w domowym zaciszu, zapewnić prywatność, to warto zamontować na oknach stylowe rolety dzień noc. Z ich montażem poradzi sobie dosłownie każdy, nie trzeba nawet naruszać ramy okiennej, niczego wiercić ani kleić. Rolety mogą być mocowane na haczyki lub za pomocą systemu klik.