Każda Pani domu by chciała mieć zmywarkę w kuchni chodź by taką małą,  jeżeli mamy mało miejsca w kuchni. Warto o niej pomyśleć, na pewno ułatwia trochę życie w codziennych obowiązkach.

 

Zmywarki montuje się zwykle w ciągu szafek kuchennych, a ich drzwi często obudowuje się materiałem z którego zrobione są szafki, aby wyglądały ładnie z całością kompozycji.

Rozmiary zmywarek do kuchni

Zmywarki standardowe do użytku w domach są produkowane przeważnie w dwóch rozmiarach o szerokości 45 centymetrów lub 60 centymetrów. W tych typu węższych można jednorazowo umyć osiem do dziewięciu kompletów nakryć stołowych z dodatkowymi elementami do serwowania potraw a w szerszych można zmieścić 12 kompletów.

 

Zmywarki do kuchni o pojemności 12 kompletów zużywają około 20 litrów wody w cyklu normalnego mycia czyli mycie wstępne, zmywanie i płukanie. W rzeczywistości aby umyć taką ilość naczyń w wodzie normalnie w zlewie potrzeba około trzy do czterech razy więcej niż w zmywarce. Zmywarka dodatkowo zużywa prąd taka większa około 1,3 kWh energii elektrycznej.

Trzeba pamiętać, że zawsze jeden program w urządzeniach tego typu agd ma funkcje korzystania zwany eko. Czyli oszczędny wtedy na przykład zużywamy 15 litrów wody zamiast 20 litrów i zużywa około 1,00 kWH.

Mniejsze zmywarki na blat

Małe zmywarki są dobre do małych powierzchni, gdy nie mamy gdzie ułożyć dużej. Taka zmywarka ma wymiary około 46 centymetrów wysokości, 55 centymetrów szerokości i 46 centymetrów głębokości. przypominają te urządzenia kuchenkę mikrofalową wyglądem. W takiej zmywarce zmieści około tylko pięciu kompletów nakryć. Można taką małą zmywarkę zamontować w szafkę lub ułożyć na blacie kuchennym.

Mała zmywarka do kuchni