Przytulne gniazdko

Jeżeli miłość fizyczna jest ważnym aspektem Twojego życia, musisz koniecznie zadbać o piękną, zmysłową sypialnię, stanowiącą idealne miejsce do romantycznych spotkań z ukochaną osobą. Aby stworzyć przytulne, miłosne gniazdko, nie trzeba koniecznie mieć worka pieniędzy. Czasami bardzo wygodne, atrakcyjne i estetyczne rozwiązania można osiągnąć tanim kosztem.

Łóżko

W każdej sypialni centralnym miejscem jest łóżko. To na nim śpimy i wypoczywamy, na nim też zwykle przezywamy upojne chwile z bliską osobą. Aby zapewnić sobie wygodę, najlepiej zaopatrzyć się w szerokie posłanie, na którym wygodnie wyśpią się dwie osoby. Łóżko nie powinno być ani zbyt miękkie, gdyż wówczas po długim leżeniu na nim może boleć kręgosłup, ani też zbyt twarde, gdyż to nie sprzyja miłosnym uniesieniom. Najlepiej wybrać materac średnio twardy. Korzystne dla zdrowia okazują się materace wytwarzane z ekologicznych produktów, jak trawa morska czy włókno kokosowe. Możemy takie posłanie ułożyć na ramie obszernego łóżka lub też wprost na podłodze. Zakup materaca to koszt od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Jeżeli nie mamy zbyt wielu pieniędzy, możemy zatem ograniczyć się do materaca, bez ramy łóżka. Zresztą zasłane piękną kapą i poduszkami posłanie okazuje się bardzo estetyczne, zwłaszcza gdy cała sypialnia jest urządzona w stylu orientalnym.

Stoliczek lub szafka nocna

Obok posłania w sypialni warto ustawić mały stoliczek lub szafkę nocną. Można na niej położyć telefon, okulary, małe radio, laptopa lub też szklankę z napojem czy talerzyk z jakąś przekąską. Taki mebel okazuje się bardzo przydatny, zwłaszcza gdy podczas romantycznej randki lubimy popijać dobre wino czy podjadać bakalie bądź oliwki czy inne pyszności. Na pewno taki mebel przyda nam się też wtedy, gdy spędzimy wieczór samotnie, z książką w łóżku bi będziemy chcieli go sobie umilić jakimś apetycznym posiłkiem czy kubkiem gorącej herbaty.

Szafa

Warto znaleźć w sypialni miejsce na szafę, najlepiej obszerną, która pomieści naszą garderobę i sporo innych drobiazgów. Dobrze, gdy drzwi tego mebla są pokryte lustrem, przed którym można się uczesać, pomalować, a także oglądać siebie w objęciach ukochanej osoby. Można też dodatkowo ustawić w sypialni komodę na bieliznę. Ustawiona przy posłaniu, może jednocześnie pełnić funkcję nocnego stolika.

Dodatki

Na to, czy sypialnia jest wygodna, przytulna i zmysłowa, wpływają nie tylko podstawowe meble, ale również, a może nawet przede wszystkim dodatki. Warto pomyśleć na przykład o tym, aby dobrać do siebie zasłony, kapę na łóżku i poszewki na poduszki. Najlepiej, aby wszystkie te przedmioty zostały uszyte z jednakowego materiału. Bardzo elegancko i romantycznie wygląda satyna. Może być czerwona, różowa czy fioletowa, może też mieć jakiś łagodniejszy kolor, jak pastelowy błękit czy seledyn. Można też urządzić sypialnię w stylu orientalnym, a wówczas kapa, poduszki i zasłony będą uszyte z kolorowej materii z motywami azjatyckich smoków czy słoni.

Można też podobną materią obić ściany, co nada sypialni bardziej przytulnego charakteru. Rzecz jasna, bardzo istotny przy takim wystroju będzie też miękkie, ciepły dywan z jakimiś ciekawymi wzorami. Kolejne ważne dodatki, nadające sypialni zmysłowego charakteru, będą to świeczki i kadzidełka, najlepiej ustawione na pięknych, artystycznie wykonanych stojaczkach. Ponadto dobrze jest też zadbać o świeże kwiaty i o piękną zastawę do podawania przekąsek i napojów.

To, co najważniejsze

Na pewno zmysłowa sypialnia może bardzo wpłynąć na wysoką temperaturę uczuć w naszym związku, jednak najważniejsze jest to, czy będziemy umieli stworzyć romantyczną atmosferę nie tylko poprzez satynową kapę i świeczki, ale również poprzez własne zachowanie.