Projektowanie i urządzanie wnętrza salonu ma zazwyczaj na celu stworzenia spójnej aranżacji zarówno pod względem wybranej estetyki, jak również funkcjonalności umeblowania oraz dodatków. Oprócz przedmiotów pełniących wyłącznie funkcję dekoracyjną, warto postawić również na oryginalne w formie i podkreślające stylizację wnętrza przedmioty użytkowe, do których należą lustra, lampy i zegary.

Zegar do salonu jako przedmiot użytkowy i dekoracyjny

Zegar to wyjątkowo, często przekazywany z pokolenia na pokolenie przedmiot łączący w sobie funkcję użytkową oraz dekoracyjną. Wybór odpowiedniego zegara do salonu znakomicie podkreśla wyjątkowy wystrój wnętrza, dlatego podczas projektowania i planowania aranżacji warto zastanowić się, jaki zegar do salonu będzie najlepiej spełniał swe funkcje. Oprócz stylu i materiału, z jakiego wykonany jest zegar, warto również zwrócić uwagę na jego formę – podłogową lub ścienną. W związku z szerokim wyborem i dostępnością zegarów różnego typu i wyglądu, kwestia jaki zegar będzie odpowiedni do naszego salonu wymaga pewnego namysłu, aby osiągnąć pożądany efekt stylizacyjny.

Staroświecki charakter drewnianych zegarów stojących do salonu

Drewniane, solidne zegary stojące są dosyć kosztowne, a przy tym dobrze prezentują się w dosyć rzadko spotykanej stylistyce retro, estetyce klasycznej oraz wystroju kolonialnym. Dlatego też znaczna część osób zastanawiając się, na jaki zegar do salonu się zdecydować rozważa głównie modele naścienne. Jest to w znacznej mierze podyktowane tym, iż wyróżniający niemal każdy zegar ścienny design oraz szeroka gama wzorów i kolorów pozwalają dobrać model idealnie dopasowany do gustu i potrzeb. Kwestia, jaki zegar będzie pasował do konkretnego salonu zależy w znacznej mierze od stylu jego urządzenia oraz pozostałych elementów użytkowych i dekoracyjnych.

Zegar ścienny do salonu i nowoczesny design

Do wnętrz urządzonych w stylistyce industrialnej, charakteryzującej się minimalizmem i stonowana pod względem kolorystycznym estetyką idealny będzie duży, metalowy zegar ścienny, design tego typu modeli to między innymi duże wskazówki umieszczone bezpośrednio na ścianie lub płaska metalowa tarcza ze wskazówkami zakończonymi szpicami lub kulkami. Szczególnie interesujące i pasujące do romantycznej oraz rustykalnej stylistyki są zegary o tarczach ażurowych lub wykrojonych w kształcie nawiązującym do motywów roślinnych lub geometrycznych.