Kominek stał się powszechnym wyposażeniem większości budowanych domów. Poza zaletami związanymi z możliwością ogrzania domu lub przygotowywania ciepłej wody użytkowej kominki są też atrakcyjną ozdobą wnętrza. Dzięki wkładom kominkowym z szybą panoramiczną widok płonącego ognia może być jeszcze bardziej ekscytujący. Zakup kominka wyposażonego w to udogodnienie to dobry sposób na zwiększenie swego zadowolenia i przyjemności z oglądania płomieni.

Kominek jako ozdoba pomieszczenia

Kominki na stałe wpisały się już do katalogu wyposażenia niemal każdego nowo budowanego domu jednorodzinnego. Trudno się temu dziwić, ponieważ kominek pasuje do pomieszczenia urządzonego w każdym stylu, od bardzo nowoczesnych aż po tradycyjne i niezależnie od charakteru i wystroju wnętrza dodaje domowi ciepłej i przyjaznej atmosfery. Duża dowolność w wyborze rodzaju zabudowy wkładu kominkowego sprawa również, że kominek staje się ważnym elementem aranżacji, stając się niejednokrotnie jedną z jej głównych ozdób.

Podjęcie decyzji o budowie kominka już na etapie projektowania domu ma bardzo wiele zalet. Kominek może się stać elementem systemu centralnego ogrzewania, zarówno wspierając pracę kotła, jak i całkowicie go zastępując. Dzięki odpowiedniej instalacji kominek może być również wykorzystywany jako źródło ciepła do przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Jednak poza względami praktycznymi i możliwością dużych oszczędności na ogrzewaniu kominek to jednak przede wszystkim niepowtarzalny widok płomieni – mówi ekspert z firmy Tanie Kominy, która zajmuje się systemami kominowymi i urządzeniami do wytwarzania ciepła.

Wkład kominkowy z szybą panoramiczną – co to takiego?

Możliwość obserwacji płomieni i delektowanie się widokiem płonącego drewna to jeden z ważniejszych powodów, dla których wiele osób decyduje się na instalację wkładu kominkowego. Choć przy zakupie odpowiedniego urządzenia większość klientów zwraca baczną uwagę na wszystkie parametry użytkowe, to kwestie związane z wrażeniami estetycznymi bardzo często są równie istotne.

Wkłady kominkowe są wyposażane w drzwi z szybą ze szkła odpornego na wysokie temperatury, które szczelnie odgradzają palenisko od otoczenia. Takie rozwiązanie zapewnia nie tylko możliwość efektywnego wykorzystania powstającego ciepła dzięki odbiorowi energii spalin za pośrednictwem płaszcza wodnego lub za sprawą systemu dystrybucji ciepłego powietrza, ale również daje zupełnie nieoczekiwane możliwości zwiększenia przyjemnych doznań, jakie można czerpać za sprawą oglądania płonącego ognia. Jest to możliwe dzięki wkładom z szybą panoramiczną.

Kominki wyposażone w takie udogodnienie mają zwykle nieco większą szerokość i powiększone palenisko. Drzwiczki takiego kominka są sporo większe w porównaniu do konstrukcji tradycyjnych. Wkład kominowy z szybą panoramiczną sprawia więc, że płomienie są o wiele lepiej wyeksponowane. Dodatkowo wiele szyb panoramicznych jest lekko zaokrąglonych, co sprawia wrażenie, że ogień jest znacznie bliżej patrzącego.