Dodatkowe lub oddzielenie Wc oznacza dzisiaj, w nowych budynkach, wyższy komfort wyposażenia mieszkania, także z racji troski o higienę osobistą. Remontując łazienkę dla gości lub jej plan aranżacji trzeba wziąść pod uwagę kilka szczególnych kryterium. 

Na nowoczesną łazienkę dla gości nie potrzeba wiele miejsca. Urządzenia potrzebne do domu można już zamontować na powierzchni 2,2 m do 3,7m kwadratowego. Efektowne przybory i urządzenia sanitarne, praktyczna armatura, glazura i terakota, meble łazienkowe i wymyślne akcesoria gwarantują nie tylko wysoką estetykę i wartość użytkową, lecz tak zawsze pożądaną funkcjonalność. umożliwia to bardzo funkcjonalną aranżację i dostosowanie do już istniejącego mieszkania i domu. Do podstawowego wyposażenia WC należy sedes, umywalka i czasami jeszcze pisuar z bezdotykowo sterowanym spłukiwaniem po każdym użyciu na przykład na fotokomórkę.

Najlepszym miejsce na takie łazienki osobne są piwnice. Zależnie od możliwości może być druga łazienka lub tylko WC. Jeżeli jest w piwnicy pokój młodzieżowy, który jest przeznaczony dla spotkań młodzieżowych czy imprezowych to na pewno szybko takie WC docenimy.

Łazienka dla gości

Rozwój techniczny doprowadził do tego, że obecnie produkuje się oszczędnie dozujące wodę zarówno spłuczki dźwigniowe jak i zbiornikowe. W nowoczesnych spłuczkach zbiornikowych zamontowano już przycisk zatrzymując wodę, dzięki czemu zużywa się tylko 3 litry wody. Zbiornik taki zawiesić w różnych miejscach a także można zakupić w różnych kolorach. Jeżeli nawet w łazience jest okno to nie warto rezygnować z dodatkowej wentylacji w domu. Są także spłuczki specjalne, które pochłaniają jednocześnie zapach. Dobrze jest zamontować w łazience wentylator elektryczny zwłaszcza w WC znajdującego się w środku domu.

W WC przeznaczonym dla gości również należy umieścić gniazdka wtykowe. Nie wolno zapomnieć o odpowiednim oświetleniu a zwłaszcza o zamontowaniu punktu oświetleniowego przy lustrze. Trzeba też doprowadzić do takiego pomieszczenia wodę ciepłą lub zamontować termę elektryczną. Glazura i terakota na ścianie i podłodze ułatwiają utrzymanie pomieszczenia w czystości i są równocześnie elementami dekoracyjnymi, które zdobią takie małe pomieszczenia. Urządzając takie pomieszczenie  powinniśmy zadbać by tworzył w całości harmonię pod względem spełnionych kryterium estetycznego wyglądu.

wc dla gości