Pokrycie podłogi dodaje nam uroku i tak naprawdę zamyka kompozycję wnętrza. Powierzchnia powinna być dostosowana do przeznaczenia pomieszczenia. 

Wykładziny winylowe produkowane są z PCV. Można je kupić w rolkach ale także w formie płytek. Najlepiej kupując ją zwrócić uwagę na wymiary pomieszczenia, ponieważ wykładzinę w rolkach wykorzystujemy w małych pomieszczeniach w których nie trzeba łączyć dużej ilości pasów. Do większych pomieszczeń polecane są samoprzylepne płytki winylowe, które świetnie nadają się do takich pomieszczeń.

Wykładzina winylowa w kuchni

 

Zalety wykładziny winylowej

Wykładziny winylowa często jest nazywana sprężystą podłogą. Bardzo podobna jest do linoleum, dlatego często jest mylona. Z biegiem lat jest to wykładzina coraz lepiej stworzona, ponieważ trwalsza i odporna na uszkodzenia mechaniczne i wilgoć. Najbardziej trwalsza jest wykładzina winylowa bez domieszek. Można także kupić w sklepach wykładzinę powlekaną, w których polichlorkiem winylu pokrywa się podłoże z włókna szklanego, tekstylne albo poliestrowe.

Wykładziny, które mają warstwę pianki od spodniej strony wyciszają nam hałas. Bardzo fajna dla osób mające dzieci, które mieszkają na piętrze, aby na parterze mieć cisze. Ale nie zawsze tak dobrze skuteczna.  A zaś czym mniej winylu, tym miększa i łatwiejsza w układaniu wykładzina. Jeżeli zrobi nam się jakakolwiek dziurka w tego typie wykładzinie zawsze można ją w jakiś nie widoczny sposób załatać.

Wykładzina winylowa z powodzeniem wykorzystywana może być w różnych pomieszczeniach. Z doświadczenia wiemy, że świetnie sprawdza się zarówno w kuchni i łazience, jak i w pokoju dziennym sypialni, a nawet w biurze!