Baterie dawniej montowano na ścianie nad zlewozmywakiem , ale teraz się to robi inaczej. Bateria jest montowana bezpośrednio przy zlewie. W zależności czy to remont czy już coś nowego od tego zależy montaż baterii.

Gdy mamy remont i instalacje rozprowadza się od nowa i wymienia się zlewozmywak, to lepiej zamontować baterię sztorcową.  Umieszcza się ją na brzegach zlewozmywaka lub w otworze zrobionym w blacie kuchennym. Wodę wystarczy podłączyć w pobliżu planowanego pomieszczenia. Przeważnie taką baterię łączy się elastycznymi metalowymi wężykami niż sztywnymi rurkami. W taki sposób montaż całości jest o wiele bardziej mniej skomplikowany.

 

Do dużo zlewozmywaka takiego dwukomorowego najlepiej jest wybrać baterię obrotową, na ruchomym przegubie. Jeżeli w domu nigdzie nie mamy zlewu takiego aby wygodnie nalać wodę do wiaderka, to najlepiej umieścić wtedy baterię z wyciąganą wylewką, podobną do rączki prysznicowej. Wąż taki ma przeciętnie długość 100-150 centymetrów, który oczywiście gdy nie jest potrzebny do wsuwa się do z powrotem. Na rączce dodatkowo przeważnie jest umiejscowiony przycisk  przełącznika, którym można zmienić strumień wody.

Każdy z nas chce ograniczyć wydatki związane z podgrzewanie wody i jej zużyciem, dlatego warto wybrać baterię z blokadą strumienia i temperatury w zależności do zaopatrzenia. Dzięki takiej baterii nie jesteśmy narażeni na poparzenia i w dodatku bezpieczna dla najmłodszych użytkowników. Baterie termostatyczne zapewniają komfort i oszczędność, z których każdy z nas na pewno będzie zadowolony. Musimy pamiętać jednak, że gdy pod zlewem ma być umiejscowiona zmywarka to musimy wybrać model baterii z odpowiednim do tego zaworem.