Gdy mamy dużo ubrań, możemy mieć problem z tym, gdzie je trzymać. Czasami szafa okazuje się zbyt ciasna, aby zmieścić w niej naszą całą garderobę. Dlatego też warto wygospodarować w domu osobne miejsce na ubrania. Najlepiej, aby była to oddzielna komórka. W komórce tej możemy ustawić tradycyjne szafy albo też powiesić dragi, na których będą wisiały wieszaki z naszymi sukniami, spodniami, żakietami i płaszczami.
Zaletą garderoby okazuje się nie tylko to, że można w niej bez trudu zmieścić nawet dosyć duże zasoby ubraniowe. Ponadto garderoba pozwala na to, aby nie zachowywać w tych ubraniach idealnego porządku. Do pomieszczenia tego bowiem nikt nie wchodzi, jest ono prywatną częścią każdego domostwa. Gdybyśmy zaś mieli porozrzucane ubrania w pokoju, do którego zapraszamy gości, i my, i oni moglibyśmy poczuć się skrępowani.

Zaletą garderoby okazuje się też to, że można w niej trzymać nie tylko odzież, ale też buty, gdyż na pewno będzie na nie więcej miejsca, niż w ciasnej szafie. Wiele osób wstawia też do garderoby inne przedmioty, jak walizki i plecami, rower, łyżwy, odkurzacz, suszarka do prania, żelazko i deska do prasowania. W takim wypadku garderoba staje się poniekąd komórką od wszystkiego.